Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Valsts policijā mainās darba organizācija. Apvieno Aizkraukles un Jēkabpils iecirkņus

Valsts policijā 1. decembrī stājusies spēkā strukturālā reforma. Tā ietekmē arī Zemgales reģiona pārvaldi, kur sešu iecirkņu vietā tagad ir trīs — Rietumzemgales (apvieno līdzšinējos Tukuma un Dobeles iecirkņus), Dienvidzemgales (Jelgavas un Bauskas iecirkņi), kā arī Austrumzemgales, kurā apvienoti Jēkabpils un Aizkraukles iecirkņi. To vada līdzšinējā Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Rolands Bērziņš, kurš intervijā “Staburagam” pastāstīja par pārmaiņām darbā un kā tās ietekmēs iedzīvotājus.
Policistu skaits nesamazinās
— Kāda būs jaunā struktūra?
— Strukturālās izmaiņas veiktas, lai paaugstinātu Valsts policijas efektivitāti un kapacitāti, nodrošinot sabiedrībai kvalitatīvu drošības pakalpojumu. Pārmaiņas skar pašu pārvaldes darba organizāciju, nemazinot policistu skaitu, taču mainīts policijas darbības princips, lai iestādes pakalpojumi kļūtu iedzīvotājiem pieejamāki, efektīvāk organizējot policijas rīcībā esošos resursus. Pārvalde pāriet uz grupu vadības principu, kas ir trīs virzienos — reaģēšana, izmeklēšana un prevencija.
Lielākās pārmaiņas skars tieši reaģēšanas vienību, kas būs daudz kompetentāka un mobilāka. Līdz šim darbinieki atbildēja katrs par savu konkrētu jomu. Piemēram, ceļu policijas darbinieks devās uz izsaukumiem vai negadījumiem, kas saistīti tikai ar satiksmi, bet patruļdienests izskatīja konfliktus, pat ja šie notikumi bija vienā vietā. Līdz ar to uz notikuma vietu nereti devās divas ekipāžas. Tagad tā būs viena, kas pārzinās dažādas lietas. Pagājušajā nedēļā darbību sāka mūsu pirmā mobilā ekipāža. Tajā ir divi darbinieki un pilnībā aprīkots transporta līdzeklis ar piekļuvi visām nepieciešamajām datubāzēm, lai operatīvi uz vietas var pārbaudīt nepieciešamo informāciju, nevis pēc tās jādodas uz iecirkni. Mērķis ir pēc iespējas operatīvāk visu paveikt notikuma vietā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.