Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Valdība ar pašvaldībām runās par skolu tīkla reformu. Ceturtdien būs tikšanās ar Aizkraukles novada pārstāvjiem

Ilustrācija no canva.com

Šodien un rīt turpināsies valdības sarunu cikls ar Latgales, Kurzemes un Zemgales reģionu pašvaldībām par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātajām skolu tīkla un finansēšanas reformām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunās diskutēs par jautājumiem, kas saistīti ar principiem efektīva skolu tīkla veidošanai, kā arī jauna pedagogu darba samaksas modeļa “Programma skolā” ieviešanu. Skolu tīkla reformai jau gadiem ir plaša pašvaldību pretstāve, jo izmaiņas prasītu likvidēt virkni mazo skolu, savukārt pašvaldības skolu pastāvēšanu redz kā vienu no pamatiem lauku apdzīvoto vietu pastāvēšanai. 

Valdības sarunās ar Latgales reģiona pašvaldībām šodien no plkst.15.30 piedalīsies IZM, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Ministru prezidentes biroja pārstāvji un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāvji. Latgales reģionu sarunās pārstāvēs Rēzeknes pilsētas un novada, Daugavpils pilsētas, Augšdaugavas, Preiļu, Līvānu, Balvu, Krāslavas, Ludzas novadu pašvaldību vadība un pārstāvji.

Ceturtdien, 22.februārī, plkst.10 valdības sarunas plānotas ar Kurzemes reģionu, un tajās aicināti piedalīties Liepājas un Ventspils pilsētu, Ventspils, Talsu, Kuldīgas, Dienvidkurzemes, Saldus un Tukuma novadu pašvaldību vadība un pārstāvji. Savukārt plkst.13 valdības sarunas plānotas ar Zemgales reģionu – ar Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Aizkraukles un Jēkabpils novadu pašvaldību vadību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdības un pašvaldību sarunas notiks Ministru kabineta ēkā, Rīgā.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.