Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vakar Jaunjelgavā, Mednieku ielā dega dārza mājiņa

Ilustrācija no canva.com

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 7. augusta plkst. 6.30 līdz 8. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 92 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 76 uz glābšanas darbiem un vēl astoņi izsaukumi bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji visā Latvijā 348 reizes devās novērst spēcīgā vēja un negaisa radītos postījumus, no tiem 52 gadījumos VUGD palīdzība nebija nepieciešama – kokus novāca iedzīvotāji pašu spēkiem vai citi seku likvidēšanas darbos iesaistītie dienesti. Pirmie izsaukumi uz Dobeles novadu tika saņemti dažas minūtes pirms pusdienlaika. Pēc tam par postījumiem iedzīvotāji ziņoja arī no Tukuma novada. Pēc pulksten diviem strauji pieauga izsaukumu skaits no Rīgas un tai tuvākajiem novadiem. Savukārt vakarpusē visvairāk izsaukumu tika saņemts no Latgales un Vidzemes. Jaunu izsaukumu pieteikumu skaits samazinājās pēc pulksten astoņiem vakarā. Šorīt vairākās vietās Latvijā turpinās seku novēršanas darbi, jo tiek saņemti jauni izsaukumi uz negaisa postījumiem, līdz ar to kopējais izsaukumu skaits pieaugs.

Visvairāk izsaukumu reģistrēts Rīgas pilsētā, kur ugunsdzēsēji glābēji 86 steidzās palīgā. Latgalē saņemti 77, Zemgalē 68 , Vidzemē 60, Rīgas reģionā 50, bet Kurzemē septiņi izsaukumi uz negaisa un vēja radīto seku novēršanas darbiem.

Zemgalē visvairāk izsaukumu saņemti uz Dobeles novadu – 33, Jēkabpils novadā – 12 un Tukuma novadā – 11. Savukārt, Bauskas novadā saņemti četri, Jelgavas novadā septiņi, Jelgavas pilsētā divi un Aizkraukles novadā viens izsaukums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākajā daļā gadījumu vēja lauzti koki bija nokritušu uz ceļa braucamās daļas. Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī, lai kokus novāktu no automašīnām un ēku jumtiem. Dārza ielā Jelgavā koks bija uzkritis uz dzīvojamās mājas. Jelgavas novada Vilces pagastā pusotra kilometra garumā bija nokrituši 50 līdz 70 koki. Izsaukumos smagākie postījumi novēroti Dobeles novadā. Dobeles novada Dobeles pagastā vairākām ēkām vējš bija norāvis jumtus, bet Auru pagastā koks bija uzkritis uz piecstāvu dzīvojamās mājas, savukārt pagalmā koki bija nokrituši uz vairākām vieglajām automašīnām. Puķu ielā Dobelē koks bija uzkritis uz trīs automašīnām. Naudītes pagastā divstāvu dzīvojamai mājai bija izsisti stikli un daļēji norauts jumts. No ēkas evakuējās 13 cilvēki.

Ugunsdzēsēju glābēju reaģēšana uz izsaukumiem notika, izvērtējot iespējamo bīstamību un apdraudējumu iedzīvotājiem, kā arī izsaukumu saņemšanas secībā. Vēja un negaisa vissmagāk skartajās vietās, lai likvidētu spēcīgā vēja radītās sekas, tika iesaistīti VUGD papildspēki no apkārtējiem novadiem, kā arī ugunsdzēsēji glābēji, kas atradās no dienesta pienākumu izpildes brīvajā laikā.

Plkst. 22.11 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Mednieku ielu Jaunjelgavā, kur dega dārza māja 15 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš no ēkas bija evakuējies pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 23. 18 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Sēmes pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja pilnā 100 m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 427 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, 316 uz glābšanas darbiem, bet 74 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.