Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vajadzēs papildu skolotāju, bet tā būs problēma

Lēmumam noteikts pārejas posms, un turpmāk otrās svešvalodas mācīšana sāksies no 5. klases. Neapšaubāmi skolām būs jādomā un jāstrādā, lai otro svešvalodu piedāvātu kādu no Eiropas Savienības valodām. Tiem skolēniem, kuri līdz 2025. gada 1. septembrim būs sākuši krievu valodas kā otrās svešvalodas apguvi, to varēs turpināt līdz pamatskolas beigām, bet grozījumi Izglītības likumā arī paredz, ja skolēns atteiksies no krievu valodas apguves līdz šī gada 21. jūnijam, tad citu svešvalodu varēs apgūt jau no jaunā mācību gada. Tas ir jautājums, kurā abpusēji iesaistītas gan izglītības iestādes, gan ģimenes, bet lēmums tomēr būtu jāpārdomā, izvērtējot katras skolas iespējas.
Nevar teikt, ka šobrīd novadā nav skolotāju citās svešvalodās, izņemot angļu un krievu, bet situācija noteikti nebūs vienkārša. Ja, piemēram, klasē lielākā daļa skolēnu turpinās mācīties krievu valodu, bet daži izvēlēsies citu, skolai būs sarežģīti nodrošināt skolotāju. Zaudētāji katrā ziņā būs bērni, kuri līdz galam neiemācīsies krievu vai kādu citu valodu, jo jebkura ir vērtība. Mums ir svarīgi saprast, ko runā mums draudzīgākas vai ne tik labvēlīgas valsts pārstāvji. Arī citos mācību priekšmetos redzam, ka tā nav labākā situācija, ja kādu laiku mācību stundas iztrūkst, jo skolotājs slimo vai nevar aizpildīt vakanci. Jādomā par skolotāju piesaistīšanu, un tas būs saspringts darbs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.