Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vairākās vietās Latvijā šonedēļ no lidmašīnām desantēsies simtiem sabiedroto karavīru

Šonedēļ militārajās mācībās Jēkabpilī, Lielvārdes novadā un Ādažos no lidmašīnām desantēsies simtiem sabiedroto karavīru, aģentūru LETA informēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pirmdienas līdz 14.maijam Jēkabpils un Alūksnes apkārtnē, Lielvārdes tuvumā un Ādažu poligonā notiks starptautisko militāro mācību “Swift Response 22” aktīvā fāze, kuras laikā vienlaicīgi notiks vairāki taktiskie vingrinājumi, kas ir apvienoti ar mācību cikla “Namejs 2022” pavasara posmu.

Pirmdien Jēkabpilī notiks pirmais “Swift Response 22” aktīvās fāzes vingrinājums, kura laikā 450 karavīru no Polijas Bruņoto spēku sestās gaisa desanta brigādes un Čehijas Bruņoto spēku 43.gaisa desanta bataljona apakšvienības desantēsies no lidmašīnām “Hercules” un “Casa”.

Savukārt otrdien, 10.maijā, Jēkabpils tuvumā notiks militāro vienību pārapgādes mācību operācija, no lidmašīnas “Casa” desantējot kravas konteinerus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10.maijā un 11.maijā no Jēkabpils uz poligonu “Lāčusils” tiks pārvietota rotas līmeņa desanta apakšvienība, iesaistot vairākus ASV Bruņoto spēku pirmās kaujas aviācijas brigādes militāros transporta helikopterus “Chinook” un helikopterus “Black Hawk”, lai poligona teritorijā veiktu taktiska līmeņa sauszemes operāciju.

10.maijā notiks otrais “Swift Response 22” aktīvās fāzes vingrinājums. Scenārijs paredz lidmašīnas “Hercules” pacelšanos no Rīgas lidostas un aptuveni 300 ASV Bruņoto spēku 173.gaisa desanta brigādes un Kanādas Karalisko bruņoto spēku izpletņlēcēju nogādāšanu un desantēšanu netālu no Lielvārdes.

13.maijā un 14.maijā notiks trešais “Swift Response 22” aktīvās fāzes vingrinājums. 13.maijā Ādažu poligonā notiks ASV Bruņoto spēku 173.gaisa desanta brigādes aptuveni 450 izpletņlēcēju un vairāku bruņojuma platformu desantēšana no transporta lidmašīnām C-17.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 14.maijā ASV desanta vienība kopīgi ar NATO paplašinātās kaujas grupas Latvijā apakšvienībām poligonā veiks vairākus mācību taktiskos vingrinājumus, tostarp iefiltrēšanos operācijas rajonā un pretdesanta operācijas.

Starptautiskās mācības “Swift Response 22” Eiropā norisinās no 1.maija līdz 14.maijam, un tajās kopumā iesaistīti aptuveni 9500 karavīru no 19 NATO dalībvalstīm, ieskaitot Latviju.

Mācības “Swift Response 22” ir kompleksas divīzijas līmeņa mācības, iesaistot desanta, gaisa spēku un sauszemes vienības. Šo mācību mērķis ir paaugstināt NATO gatavību efektīvi reaģēt uz liela mēroga drošības krīzēm, gan pilnveidojot dažādu spēka veidu savietojamību, gan trenējot spēku pārapgādi, gan arī vairojot apvienotās kaujas spējas reģionāla mēroga operāciju īstenošanā vairākās valstīs vienlaicīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien Jēkabpilī mācībās “Swift Response 22” notiks viesu diena ar augsta ranga militāro pārstāvju piedalīšanos. Viesu dienu apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, ASV Bruņoto spēku piektā korpusa komandiera vietnieks – Polijas Bruņoto spēku ģenerālmajors Ādams Joks un Polijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālmajors Mačejs Jablonskis, kā arī vairāki citi Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku pārstāvji.

No 8.maija līdz 10.maijam vienlaikus ar mācībām “Swift Response 22” Ādažu poligonā notiek ASV Bruņoto spēku lidmašīnu “Hercules” lidojumu treniņi, kā arī helikopteru “Apache” kaujas šaušana pa sauszemes mērķiem poligonā. Gaisa platformu lidojumi un šaušana paredzēta gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, mācību scenāriju maksimāli pietuvinot reāliem kaujas apstākļiem.

Lidmašīnas C-130 “Hercules” ir bruņotas ar ātrās darbības automātiskajiem lielgabaliem un 105 milimetru haubicēm, taču šoreiz mācību scenārijs neparedz šaušanu no šiem ieročiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaujas šaušana notiks tikai no helikopteriem “Apache”, kuri iznīcinās mācību mērķus poligonā ar ložmetējiem un vadāmajām prettanku raķetēm. Vingrinājuma kopējais mērķis ir trenēt un praktiski pilnveidot lidmašīnu un helikopteru tuvā gaisa atbalsta spējas sauszemes vienību operācijām.

Jau ziņots, no 18.aprīļa līdz 27.maijam Latvijā norisinās militāro mācību cikla “Namejs 2022” pavasara posms ar vairākām tajā apvienotām starptautiskām mācībām: “Defender Europe”, “Knight Legion”, “Swift Response”, “Summer Shield” un Igaunijas Aizsardzības spēku lielākajām militārajām mācībām “Hedgehog”.

No 9.maija līdz 14.maijam Latgales un Vidzemes novadu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, dzirdot un redzot gaisa kuģu grupas, kas veiks desanta operācijas, īstenos dažādus taktiskos uzdevumus gan Jēkabpils un Alūksnes apkārtnē, gan Lielvārdes tuvumā, gan Ādažu poligonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību vingrinājumos, kas notiks ārpus poligonu teritorijas, tiks izmantota tikai salūtmunīcija, kas rada troksni, bet nekādi neapdraud cilvēkus.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.