Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai skolotāju streiks var palīdzēt atrisināt problēmas izglītības sistēmā?

Latvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrības (LIZDA) līdz šim nav panākusi kompromisu ar valdību skolotāju pārslodzes un algu celšanas jautājumos, līdz ar to plānotais pedagogu streiks 19. septembrī, visticamāk, notiks. LIZDA vadītāja Inga Vanaga izteicās, ka pedagogi no bērnudārza līdz augstskolas līmenim uz darbu neies vispār. Streika izlīguma nākamā komisija paredzēta 5. septembrī. Līdz tam arodbiedrība turpinās gatavot streika rīkošanai vajadzīgos dokumentus. Vai streiks var palīdzēt atrisināt problēmas izglītības sistēmā?
INGA VANAGA,Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja
— Jā. Būtībā tās ir nozares pamatproblēmas, kuru atrisināšana būs impulss topošajiem pedagogiem, kuriem vēlme ir strādāt izglītības iestādē. Viņi redzēs, ka ir stabilitāte, tostarp atalgojumā, kas ir ļoti svarīgi īpaši jaunajiem speciālistiem. Svarīgi sakārtot arī slodzes jautājumu, tas būs rādītājs, ka pedagogiem nebūs jāpārstrādājas, jānes darbs uz mājām, tas vairs nebūs drauds indivīda fiziskajai un emocionālajai veselībai ilgtermiņā, kas agri vai vēlu ietekmē darba kvalitāti un psiholoģisko vidi. Tās ir divas komponentes, kas pedagoga profesijas prestižā ir svarīgas, bet tās nav vienīgās. Prestižu ietekmē arī pedagoga tiesību sabalansētība, sabiedrības attieksme, profesionālais un metodiskais atbalsts.
Vienreiz par visām reizēm nepieciešams šos jautājums atrisināt. Tas ir būtisks pavērsiens, kas mainīs daudzas lietas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.