Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai saprot, ko runā?

Kārtējo reizi komentētāji sašutuši par svarcēlāja Viktora Ščerbatiha izteikumiem mikroblogošanas vietnē, kurā viņš dalījies ar savu viedokli par Krieviju un tās ekonomikas attīstību laikā, kad tā karo ar Ukrainu, un aicinājis arī Latvijas valdību rīkoties tikpat tālredzīgi un domāt par tautu, kā to dara Krievijā. Daži komentētāji ieteikuši šos izteikumus izvērtēt valsts drošības dienestiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas nu ir fakts, ka, neraugoties uz kara darbību un piemērotajām sankcijām, Krievijas ekonomika strauju lejupslīdi nav piedzīvojusi. Kā vēstīts portālā lsm.lv, 2022. gadā Krievijas ekonomika saruka par 2,1%, bet saskaņā ar prognozēm pērn Krievijas IKP pieauga par 3,1%. Tas lielā mērā bija saistīts ar ieņēmumiem, ko Krievija nopelnīja, pateicoties augstajām naftas un dabasgāzes cenām pasaulē 2022. gadā. Lielākā daļa šo ieņēmumu tika novirzīti militārajiem tēriņiem.

Ap 30% no valsts izdevumiem novirzīti militārajai jomai, kas ir 10% no iekšzemes kopprodukta. Tajā pašā laikā, kā lēš eksperti, nav ieguldījumu sociālajā un veselības jomā, izglītībā un citur.

Tātad, pēc Ščerbatiha domām, ja Krievijas ekonomika attīstās uz tūkstošu nāves rēķina, ir normāli? Ja tādā veidā var attaisnot karu, tad tiešām nav, ko teikt! Vai pats saprot, ko runā? Ja Krievijas valdība domātu par tautu, tad savus pilsoņus nesūtītu bezjēdzīgā karā, nezombētu ar Rietumu draudiem, ļautu dzīvot un strādāt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liela daļa Krievijas mirkst plūdos, cilvēki ir izmisumā, daudzi no viņiem palikuši bez mājām, iztikas, un lūdz, lai prezidents viņus sadzird, ja to nespēj vietvaras. Tā varētu vēl un vēl uzskaitīt.

Bijušais svarcēlājs Viktors Ščerbatihs Latviju pārstāvējis divās olimpiskajās spēlēs — 2004. un 2008. gadā, abās ticis līdz goda pjedestālam. Arī citos sportiskajos forumos guvis panākumus, par ko novērtēts gan kā Latvijas gada sportists, gan kā “Sporta Avīzes” gada aptaujas uzvarētājs.

Spēkus izmēģinājis arī politikā. Vispirms bijis Latvijas Zemnieku savienības biedrs, no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta ievēlēts 9. Saeimā. No šī paša saraksta kandidējis arī 10. un 13. Saeimā, bet nav ievēlēts. 2021. gadā pieslējies Šlesera partijai “Latvija pirmajā vietā”, kandidēja 14. Saeimā, taču netika ievēlēts. Gribētos Ščerbatiha kungam pajautāt, ko konkrēti tautas labā izdarījis, kamēr pats sēdēja Saeimā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā brīža ģeopolitiskajos apstākļos mēs šādus izteikumus uztveram sakāpinātām emocijām. Arī mani tracina tie dzīves neapmierinātie, kas nepārtraukti gānās “Tiktokā” un citās platformās, cik Latvijā viss ir slikti! Visa pasaule ir vaļā. Jā, ļoti iespējams, citur ir labāk. Tikai nav dzirdēts, ka no lielajiem ķengātājiem kāds kravātu ceļasomas un dotos uz laimīgo zemi, bet turpina liet samazgas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.