Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai riepas ziemas sezonai var izvēlēties tikai pēc M+S marķējuma?

Riepu marķējums M+S tulkojumā no angļu valodas nozīme „dubļi + sniegs” un šis marķējums apzīmē paaugstinātas caurgaitas īpašības uz slapja ceļa seguma ar plānu sniega kārtu vai dubļiem. Tomēr M+S riepu marķējums var būt maldinošs, it īpaši, izvēloties jaunas riepas ziemas sezonai, jo M+S marķējums nav testos sasniegtas veiktspējas apliecinājums, bet gan riepu ražotāja deklarācija par piemērotību noteiktiem ceļa apstākļiem.

Kādos gadījumos ir iespējams izmantot riepas ar M+S marķējums?

Riepas ar M+S marķējumu var būt uzticams riepu veids agrā pavasarī vai vēlā rudenī, kad raksturīgas straujas un īslaicīgas laikapstākļu svārstības un gaisa temperatūras ilgstoši nesamazinās zemāk par 0oC.

Taču M+S marķējums vēl nenozīmē, ka konkrētais riepu modelis ir izmantojams kā vissezonas riepas vai ziemas riepas, kas ir piemērotas zemām gaisa temperatūrām un skarbiem ziemas ceļa apstākļiem ar sniega sanesumiem vai apledojumu. Riepas ar M+S marķējumu ir piemērotas automašīnām, kuras tiek izmantotas reti braucienos pa labi koptiem pilsētas ceļiem.

Kas raksturīgs M+S riepām?

Riepām ar M+S marķējumu nav tik sarežģīts un dziļš riepu protektora raksts kā ziemas riepām. Platās rievas ziemas riepu protektora rakstā ļauj sniegam iespiesties protektorā, palielinot saķeri ar ceļa segumu. Turklāt, blīvās lameles un nelielie robi ziemas riepu protektora rakstā uzlabo saķeri ar apledojošu ceļa segumu.

Riepām ar M+S marķējumu nav tik izteiktu protektora raksta iezīmju un riepu gumijas sastāvs nav tik elastīgs un mīksts zemās gaisa temperatūrās kā ziemas riepām, tādēļ šīs riepas nav piemērotas skarbiem ziemas ceļa apstākļiem. 

Kā nekļūdīties ar ziemas riepu marķējumu?

Ziemas riepas, kas ir piemērotas izmantošanai zemās gaisa temperatūrās un skarbos ziemas laikapstākļos, no vissezonas vai M+S riepām var atšķirt pēc cita veida marķējuma – trīs virsotņu kalna kontūras, kas ietver sniegpārslas simbolu. Riepas ar šādu marķējumu ir testētas saskaņā ar ANO EEK standarta noteikumiem un nodrošina vislabāko automašīnas vadāmību ziemas apstākļos.

Riepu servisa “Riepu garāža” speciālistu konsultācijas palīdzēs nekļūdīties ziemas riepu izvēlē, atrodot konkrētajai situācijai un automašīnas modelim vispiemērotāko risinājumu. Kā arī servisā tiek piedāvātas ne tikai visdažādākās riepas, bet arī lietie diski, riepu montāža un balansēšana. Ienāciet www.riepugaraza.lv un uzziniet vairāk!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.