Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai pašvaldības un Saeimas deputātu kandidātiem vajadzētu noteikt stingrākus atlases kritērijus?

Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā publicēti 14. Saeimas deputātu kandidātu saraksti, un to sastāvs ir diezgan raibs. Tostarp 34 cilvēki ir ar pamatskolas izglītību, vecākais kandidāts ir cienījamā vecumā — 92 gadi. Sabiedrībā raisījušās diskusijas, vai pašvaldības un Saeimas deputātu kandidātiem vajadzētu noteikt stingrākus atlases kritērijus, piemēram, noteiktu izglītības līmeni, vecuma ierobežojumu vai valodas zināšanas?
AIVARS MIEZĪTIS,
Mazzalves pamatskolas direktors, Aizkraukles novada domes deputāts
— Sabiedrība ir ieinteresēta, lai priekšstāvji būtu zinoši, erudīti un pieredzējuši. Gaidāmo Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksti parāda, ka izglītības līmenis un kvalifikācija daudziem kandidātiem ir ar lielu jautājuma zīmi, kas liek aizdomāties. Ko ievēlēt un ko nē, izlemj vēlētāji. Partijas šobrīd tiek veidotas tā, lai tās pārvarētu 2% slieksni un tiktu pie valsts finansējuma. Lai to panāktu, sākas riņķadancis — jaunās partijas, lai nokomplektētu sarakstu, ņem gandrīz jebkuru, kurš piekrīt.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.