Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai ministriju pārcelšanai uz reģioniem būs ieguvums

Portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par iniciatīvu “Ministriju pārcelšana uz reģioniem”. Piemēram, Kultūras ministrija varētu būt Rēzeknē, Daugavpilī — Iekšlietu ministrija, Alūksnē — Aizsardzības ministrija. Turklāt, dzīvojot reģionos, valsts amatpersonām būtu reālistiskāks priekšstats par valstī notiekošo. Vai redzat būtisku ieguvumu no decentralizācijas, un kāda negatīva ietekme var būt šādai valsts iestāžu darbības pārplānošanai?
EVIJA VECTIRĀNE, Aizkraukles novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
— Personīgi es uzskatu, ka vajag dažas ministrijas izņemt no Rīgas. Tam ir ne tikai emocionāls, bet arī racionāls pamatojums. Līdz ar ministrijām reģionos varētu izveidoties papildu darba vietas, kuru pašlaik trūkst. Mūsdienu digitālajā laikmetā vairs nevar aizbildināties ar dokumentu apriti, tā jau tagad pārsvarā, tajā skaitā pašvaldībās, notiek elektroniski. Ja domājam par līdzsvarotu Latvijas attīstību, šis būtu viens no veidiem, kā to varētu īstenot. Tas, ka šādu ceļu gājusi Zviedrija, nozīmē, ka varam mācīties no šīs attīstītās valsts. Nepiekrītu, ka ministriju pārvietošana būtu finansiāli neizdevīga. Rīga reģioniem uzspiež dažādas reformas, tajā skaitā skolu tīkla optimizāciju, telpas reģionos atbrīvojas pietiekamā apjomā un izmērā. Domāju, ka pietiktu gribētāju pārcelties ārpus Rīgas. Vairākkārt runāts par Zemkopības ministrijas pārcelšanu uz Jelgavu. Protams, cilvēki baidās no pārmaiņām. Rīdzinieki ar administratīvi teritoriālo reformu piespieduši mainīties mums, bet paši Rīgā gan negrib savā dzīvē nekādas pārmaiņas. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.