Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai man vajadzētu iegādāties jaunbūvi?

Nav nekā līdzīgāka tam pirmajam brīdim, kad pircējs saņem sava jaunā mājokļa atslēgas. Šis brīdis var būt vēl īpašāks, ja tā ir jaunuzcelta māja un viņi būs pirmie, kas dzīvos šajā mājoklī. Lai gan ir vairākas priekšrocības, kas saistītas ar jaunbūves iegādi, ir arī citi faktori, kas pircējiem būtu jāņem vērā. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kādi ir jaunbūves iegādes plusi un mīnusi.

Jaunbūves iegādes priekšrocības

Ja mājoklis ir pilnīgi jauns un tajā vēl neviens nav dzīvojis, pircējs var justies pat labāk nekā tad, ja iegādātos jau kādam piederošu īpašumu. Piemēram, dzīvokļi Rīgā, it īpaši centrā, lielākoties jau tur atrodas vairākus gadu desmitus. Jā, tie ir lieli un skaisti, taču nereti mājas nav atjaunotas vai pietiekami nosiltinātas, kas rada daudzas citas problēmas. Lūk, dažas no jaunbūves iegādes priekšrocībām.

1.Jūs esat pirmais īpašnieks

Acīmredzamākā jaunbūves iegādes priekšrocība ir tā, ka pircējs ir pirmais īpašnieks. Turklāt turpmākajos gados nebūs nekādu pārsteigumu saistībā ar ēkas uzturēšanu. Tie, kas iegādājas vecākas mājas, dažkārt atklāj, ka dārgi remontdarbi, kurus iepriekšējam īpašniekam vajadzēja veikt, tika atlikti par labu pieejamākam, pagaidu darbam.

Atkarībā no mājas vecuma tajā var nebūt pieslēgts ātrgaitas internets, drošības sistēmas vai citas modernas funkcijas. Mūsdienās daudzas jaunbūves ir pilnībā “viedās mājas”, kurām nav nepieciešami papildu līgumdarbi. Jaunbūves māja būs nevainojamā stāvoklī, un maz ticams, ka turpmākajos gados būs nepieciešami kādi remontdarbi.

2.Tā ir personalizēta atbilstoši Jūsu gaumei

Jaunas mājas būvēšanā bieži vien ļauj pircējam nedaudz piedalīties tās personalizēšanā. Ja tā ir pilnībā individuāla būvniecība, jaunajam īpašniekam ir tieša ietekme uz lielāko daļu mājas aspektu, sākot no plānojuma līdz celtniecības materiāliem un beidzot ar aprīkojumu. Daļēji pielāgota būvniecība arī ļauj nedaudz ietekmēt, piemēram, apdari un dizainu. Tādējādi līdz minimumam tiek samazināts darbu vai nomaiņas apjoms, kas jaunajam īpašniekam galu galā būs jāveic, jo viņam jau ir tieši tāda māja, kādu viņš vēlējās.

Nebūs nekādu paklāju no 70. gadiem, kas būtu jānomaina, un nevienā no telpām uzreiz nebūs vajadzīgas jaunas tapetes vai pārkrāsošana. Neviena no ierīcēm nebūs jānomaina, jo tās ir pilnīgi jaunas un tās izvēlējās jaunais īpašnieks.

3.Jauniem mājokļiem bieži vien ir garantijas

Iegādājoties jaunbūvi, bieži vien tiek nodrošināta mājas garantija, kas var segt neparedzētus remontdarbus un bojājumus. Garantija pasargā pircēju gadījumā, ja pirmajā īpašumtiesību gadā ar mājokli kaut kas notiek nepareizi. Tas var būt īpaši noderīgi, ja mājoklim ir kādas problēmas vai defekti, kas nebija uzreiz pamanāmi tā iegādes brīdī.

Kas jāzina pirms jaunbūves iegādes

Process atšķiras, iegādājoties māju no cita īpašnieka, un potenciālajiem pircējiem tas ir jāsaprot. Šeit ir dažas lietas, kas pircējiem jāzina, uzsākot šo procesu.

4.Celtniecība prasa laiku

Pilnībā pielāgota jauna mājokļa būvniecība var aizņemt desmit mēnešus līdz divus gadus. Daļēji pielāgotas mājas būvniecības procesu bieži var pabeigt sešos līdz astoņos mēnešos. Tomēr pircējiem jāzina, ka vairāki faktori var paildzināt laiku līdz ievākšanai. Piemēram, būvniecības procesu var aizkavēt negaidīti laikapstākļi. Neparedzēti notikumi, piemēram, piegādes ķēdes problēmas, var aizkavēt būvmateriālu piegādi, kas arī paildzina būvdarbu termiņu.

5.Mājas patiesā cena bieži būs augstāka nekā reklamētajai mājai

Pircējiem, apskatot paraugmāju, vajadzētu veikt piezīmes, pierakstot visas funkcijas, kuras viņi novērtē un vēlas redzēt savā gatavajā mājoklī. Turklāt, kamēr vēl notiek sarunas par mājokļa iegādi, viņiem būtu rakstiski jāpieraksta katra vēlamā kvalitāte.

Lielākoties, lai samazinātu būvniecības izmaksas, būs jāatsakās no dažām funkcijām vai tehnoloģijām, jo izstrādātāji cenu nesamazinās, kā to var piedzīvot, iegādājoties lietotu auto vai māju, kas būvēta pirms 10 gadiem.

Jaunbūve var kļūt par sapņu piepildījumu

Daudzi pircēji tomēr, iegādājoties jaunbūvi, saskata vairāk plusus nekā mīnusus. Ir kaut kas ārkārtēji patīkams, ja esat pilnīgi jauna mājokļa pirmais īpašnieks un varat to pielāgot tieši tā, kā vēlaties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.