Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai lielāki ienākumi ir vienīgā izeja finanšu grūtībās

Cilvēki, kuri pastāvīgi seko saviem ienākumiem un tos izmanto ne tikai ikdienas vajadzību segšanai, bet arī dažādiem nākotnes plāniem, ātri vien saprot, cik liela nozīme ir regulāriem, oficiāliem ienākumiem, kas ir galvenais maksātspējas apliecinājums.

Pret kredītvēsturi jāizturas nopietni

Tikpat nozīmīgs rādītājs dažādos finansiālās dzīves aspektos ir pozitīva kredītvēsture, kas ļauj detalizēti iepazīties ar potenciālā klienta uzticamību un apzinīgumu naudas jautājumos.

Daudzi noteikti pārliecinājušies, ka sabojāta kredītvēsture traucē īstenot kādus plānus pat vairāk nekā zemāki oficiālie ienākumi. Jāņem vērā: lai izvairītos no negatīviem ierakstiem un sliktas kredītvēstures, ir ļoti svarīgi jebkuru kavētu maksājumu (aizdevums vai nomas prece) vai grūtību gadījumā nekavējoties sazināties ar aizdevēju/pakalpojuma nodrošīnātāju, lai kopā rastu labāko risinājumu sarežģījumu pārvarēšanai.

Iespējamie varianti ir dažādi, piemēram, maksājumu termiņa pārcelšana vai līguma termiņa pagarinājums, lai samazinātu katru mēnesi atmaksājamo summu. Vissliktākā rīcība ir izvairīšanās no komunikācijas, cerot, ka “viss kaut kā nokārtosies pats no sevis”.

Neregulāri ienākumi un problēmas ar kredītvēsturi automātiski nenozīmē, ka aizdevēji noraidītu jebkuru kredīta pieteikumu, tomēr pozitīva atbilde šādā gadījumā būs saistīta ar daudz neizdevīgākiem nosacījumiem, tostarp augstākiem aizdevuma procentiem. Tas izskaidrojams vienkārši: aizdevējs grib nodrošināties pret problēmām ar aizdevuma atmaksu.

Kā ietaupīt, uzkrājot un salīdzinot cenas

Krājkonts vai uzkrājumu konts var būt labs veids, kā apmaksāt lielāku pirkumu vai tālu ceļojumu, regulāri novirzot konkrētas summas šim mērķim. Par šāda konta atvēršanu parasti nav jāmaksā, bet jāņem vērā, ka zemie noguldījumu procenti šo finanšu instrumentu nepadara par peļņas avotu, kaut arī tas ļaus uzkrāt, neiztērējot naudu ikdienas sīkumiem.

Ekonomēt naudas līdzekļus, tai pašā laikā saglabājot esošo dzīves kvalitāti, ļoti palīdz arī apzināta iepirkšanās. Labs ieteikums varētu būt sekošana dažādām akcijām un atlaidēm, lai iepirktos pēc iespējas izdevīgāk, tādējādi ietaupot naudu citām vajadzībām.

Investēt nākotnē – vienmēr izdevīgi

Tiem, kuri apņēmušies sākt pelnīt vairāk, vispirms reālistiski jāizvērtē savas prasmes un spējas. Ja kļūst skaidrs, ka nākamais atalgojuma līmenis sasniedzams, tikai investējot savā izglītībā, iespējams, būtu izdevīgi šā mērķa sasniegšanai apsvērt visus iespējamos finansēšanas modeļus, tostarp mācību kredītu vai patēriņa kredītu, jo šādi izdevumi neapšaubāmi atmaksāsies, tiklīdz piepildīsiet sapni sākt pelnīt vairāk.

Līdzīgu pieeju īsteno arī uzņēmumi, kuru vadītāji saprot, cik nozīmīgi ir ieguldījumi jaunās tehnoloģijās, iekārtās un darbinieku prasmēs. Daudzas kredītiestādes piedāvā īpašus aizdevumus tieši uzņēmējdarbības veicināšanai, tāpat vajadzētu izpētīt dažādos jaunuzņēmumiem pieejamos atbalsta mehānismus un programmas.

Kā rīkoties ar naudu gudri

Lai cik daudzsološi būtu nākotnes plāni un ieceres, aizņemoties naudas līdzekļus jebkuram mērķim, jāsaprot, kā būs iespējams tos atmaksāt. Nebūtu jābrīnās, ja aizdevēji, izskatot oficiālos ienākumus, piedāvā aizdevumu ne lielāku par 40% no regulārajiem ienākumiem, jo tiek saprātīgi uzskatīts, ka tādā veidā retāk radīsies grūtības ar atmaksu.

Tomēr pieejamie finansējuma veidi ir tik dažādi, ka pirms lēmuma pieņemšanas par konkrēta finansētāja pakalpojumu izmantošanu, noteikti jāsalīdzina tirgū esošie piedāvājumi, ko visērtāk var izdarīt Sortter kredītu salīdzināšanas kalkulatorā.

Finanšu eksperti arī norāda, ka gadījumā, ja visas norādes liecina par aizņemšanās neizdevīgumu kādā konkrētā situācijā, nedrīkstētu uz to pievērt acis. Tā vietā jāmeklē citi risinājumi, starp kuriem var būt jau pieminētā uzkrājumu veidošana, izdevīgākas cenas meklējumi vai pat labāk atalgots darbs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.