Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai iespējams mazināt kūlas ugunsgrēkus?

Šogad Aizkraukles novadā jau reģistrēti četri kūlas ugunsgrēki. Lielākais no tiem dzēsts Klintaines pagastā, kur pērnā gada sausā zāle dega 2,5 hektāru platībā.
Bet tas ir pats sākums. Apkārtējai videi paliekot sausākai, pieaugs arī kūlas ugunsgrēku skaits. Aizvadītajā gadā kūlas ugunsgrēku skaits Aizkraukles novadā divkāršojās. Tomēr to skaitam ir tendence samazināties. Kūlas degšana iespējama tikai nesakoptās teritorijās, līdz ar to ugunsgrēku skaitu ietekmē tas, cik apdzīvotā vietā tādu ir. Katru pavasari var novērot to, ka iedzīvotāji cenšas apkopt īpašumus, aizdedzinot pērno zāli. Arī bērni vai pusaudži spēlējoties vai apzināti mēdz to darīt. Vēl daļa no kūlas ugunsgrēkiem izceļas no nepieskatītiem ugunskuriem vai arī nevērīgi izmestiem izsmēķiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.