Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai Dziesmu svētkos jāskan ukraiņu dziesmām?

Portālā “Manabalss.lv” savākta puse no nepieciešamajiem parakstiem iniciatīvai par ukraiņu pretošanās kustības dziesmas iekļaušanu latviešu Dziesmu un deju svētku repertuārā. Vai ukraiņu dziesmām jāizskan arī latviešu nacionālajos svētkos?
ĒVALDS DAUGULIS, mūzikas teorijas profesors, pasniedzējs, X un XI Vispārējo Deju svētku mūzikas orķestra virsdiriģents
— Ideja ir atbalstāma un iekļaujama svētku programmā, tomēr uzskatu, ka ukraiņu pretošanās kustības dziesma nebūtu jāizpilda lielajā koncertā. To nodziedāt varētu pirms tā vai kādā sadziedāšanās pasākumā. Var izveidot, piemēram, patriotisko dziesmu bloku — par Latviju, tēvzemi, brīvību, iekļaujot veltījumu Ukrainai. Ja būs vēlme, tad varēs rast risinājumu ieceres realizēšanai. Protams, jāņem vērā, ka ukraiņu dziesmām ir sava specifika, tā saucamā ukra

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.