Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai beidzot sadzirdēti?

foto no unsplash.com

Piektdienas pēcpusdienā valdība, panākot kompromisu ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA), līdz ar to atceļot skolotāju streiku, noteikti atviegloti uzelpoja. Arī daudziem vecākiem, kuru mazuļu izglītības iestādēs pedagogi plānoja streikot, uzradās neparedzētas problēmas, meklējot pieskatīšanas iespējas. Jāteic, arī es uzelpoju, jo, atceroties neseno attālinātās mācīšanās pieredzi, tiešām negribējās, lai mana nu jau vidusskolniece atkal mācītos neklātienē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piesakot streiku, LIZDA vien prasīja, lai valdība pilda savus solījumus. Ņemot vērā ekonomiskās problēmas, ar kurām šobrīd saskaramies, kā arī tuvojošās vēlēšanas, daļa sabiedrības uzskatīja, ka šobrīd nav īstais laiks streikam. Tad nu ir jājautā: kad gan ir īstais laiks? Manuprāt, nekad. Vienmēr ir kādi blakusapstākļi, kuri situāciju saasina visvairāk.

Tomēr četru dienu ilgušajās pārrunās kompromiss ir panākts, skolotāji tiks pie lielākām algām, risinās arī citas problēmas. LIZDA priekšstāve Inga Vanaga kā gādīga saimes māte neaizmirsa piekodināt, ja valdība solījumus nepildīs, “LIZDA liks par sevi manīt”!

Sestdien ārkārtas sēdē Ministru kabinets pieņēma Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par pedagogu darba slodzes līdzsvarošanu un likmes paaugstināšanu. Balstoties uz panākto kompromisu, tika lemts par pedagogu atalgojuma grafika izstrādi 2023.— 2025. gadam. Vēlāk valdībā izveidotais atalgojuma grafiks tiks izmantots vidēja termiņa budžeta plānošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vilks paēdis, un arī kaza būs dzīva. Šī gan nebija pirmā reize, kad skolotāji bija gatavi streikot. Tāpēc visvairāk pārsteidz tas, ka trīs gadu desmitu laikā valdībās, kas nemitīgi mainījušās (izņemot pēdējo), skolotāji nekad nav sadzirdēti, toties vai katrs ministrs nācis klajā ar jaunu reformu. Un vienmēr jānonāk līdz kādam galējam punktam, lai vezums kaut nedaudz izkustētos no vietas! Nākot jaunai valdībai, viss atkal apstājas. Cik gan tālu tas šoreiz tiks, ņemot vērā, ka pēc pāris nedēļām vēlēsim jaunu Saeimu. Manuprāt, panāktais kompromiss tagad, priekšvēlēšanu laikā, bija arī iespēja uzspodrināt pa kādai spalvai valdošajai koalīcijai.

Budžetā līdzekļi tiks rasti, un vairāk nekā skaidrs, ka, pieliekot vienam, atņems kam citam. Vai uzreiz tiks aizpildītas visas skolotāju vakances, vai kā uz burvju mājiena uzradīsies mācību materiāli, kas nepieciešami jaunajam izglītības saturam? Šaubos gan.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.