Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai Aizkraukles novads gatavs krīzes situācijai?

Karš Ukrainā licis nopietnāk attiekties pret iedzīvotāju drošību arī Latvijā. Tieša militāra apdraudējuma mums nav, bet labāk zināt, kas un kā notiktu, ja, piemēram, Aizkrauklē tuvumā aizdegtos gāzesvads, degvielas uzpildes stacija vai rastos citāds apdraudējums iedzīvotāju veselībai un dzīvībai.
Aizkraukles novada domes vadītājs Leons Līdums ir arī novada Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs. Sarunas ar viņu par šībrīža situāciju novada iedzīvotāju apziņošanā krīzes situācijā un tālāk veicamajām darbībām īss kopsavilkums: civilās aizsardzības plāns atjaunināts pagājušā gada vidū, stājoties spēkā novadu reformai. Diemžēl rīcības algoritms kādā konkrētā situācijā ir skaidrs tikai “uz papīra”. Ja sāktos militārs iebrukums Latvijā, tajā skaitā to vērstu uz stratēģiski svarīgo objektu — Pļaviņu HES, aizkraukliešus un apkārtnes iedzīvotājus, visticamāk, evakuētu. Šobrīd ir apzinātas, bet nav izpētītas patvēruma vietas pazemē, piemēram, daudzdzīvokļu māju pagrabi. Starp variantiem — slēpties vai doties prom no Aizkraukles, ticamāks ir variants par iedzīvotāju izvešanu no pilsētas. To apstiprina arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles posteņa komandieris Guntars Laukazīle.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.