Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai Aizkrauklē pieaugs siltuma tarifs? Līdz pavasarim gulēsim mierīgi.

Neraugoties uz vērā ņemamu enerģijas avotu — elektrības, gāzes, auto degvielas un citu — būtisku sadārdzināšanos, siltuma cena Aizkrauklē līdz pavasarim — 1. maijam — paliks nemainīga. Sabiedrisko pakalpojumu regulators vēsta, ka no 1. janvāra siltumenerģijas tarifs 10—20% robežās pieaudzis Valmierā, Siguldā, Rēzeknē un Jēkabpilī. Savukārt pērn decembrī tarifu izmaiņas spēkā stājās trīs pilsētās — Ogrē, Baložos un Iecavā. Ogrē un Baložos tarifs pieauga, bet Iecavā — samazinājās.

Starpību sedz no kapitālsabiedrības līdzekļiem
Edgars Bricis, SIA “Aizkraukles siltums” valdes loceklis, saka: šajā apkures sezonā aizkraukliešiem izdevumi par siltumu paliks nemainīgi līdz 1. maijam, jo darbojas pērn 1. jūlijā noslēgtais līgums par fiksēto dabasgāzes iepirkuma cenu. Pateicoties iepriekšējā uzņēmuma vadītāja Aivara Aldermaņa noslēgtajam ilgtermiņa līgumam, pilsēta ir ieguvēja.
Par laimi, pilsētā siltumu piegādā arī šķeldas katlumāja — uzņēmums “Seces koks”, un arī tādēļ Aizkrauklē saražotais siltums ir ceturtais lētākais valstī — 43,55 eiro par megavatstundu (MWh). Vēl lētāks siltums ir Ķekavā — 39,64 eiro/MWh, Ogrē —35,40 eiro/MWh un Olainē — 41,69 eiro/MWh. “Tā kā ir šķeldas katlumāja, jūtamies daudz drošāk, nekā ja būtu atkarīgi tikai no gāzes,” saka Edgars Bricis. Ar “Seces koku” ir dzelžaina vienošanās, ka viņu tarifs par saražoto un piegādāto siltumenerģiju vienmēr būs par 1 eiro zemāks nekā “Aizkraukles siltuma” noteiktais. Līdz ar to pilsētā pamatā izmanto ar šķeldu saražoto siltumu, un nepieciešamības gadījumā piepalīdz ar gāzi darbināmā katlumāja.
Tiesa, visā valstī šobrīd ir saspīlēta situācija, jo Sabiedrisko pakalpojumu regulators pašlaik mākslīgi bremzē tarifu celšanu, kas, protams, ir par labu iedzīvotājiem. Tajā pašā laikā pieaug slogs kapitālsabiedrībām vai privātajiem uzņēmējiem, šajā gadījumā “Aizkraukles siltumam” un “Seces kokam”, jo

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.