Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uzvedies labi — tevi vēro!

Notikuma aculiecinieces foto

Pavasaris. Daba mostas un cilvēki tai līdzi. Lai saules stari ieplūstu istabā visā to krāšņumā, prasās nomazgāt logus, izrevidēt ziemas apģērbu, atbrīvoties no liekā. Pašsaprotami, ka pavasara tīrīšanas darbi beidzas ar gājienu vai diviem uz atkritumu konteineriem. It kā ikdienišķas darbības, bet arī šeit visam jānotiek pēc noteiktas kārtības, ievērojot zināmus noteikumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā namu apsaimniekotājs SIA “Lauma A” savā “Facebook” kontā publicēja ziņu — saņemta informācija no iedzīvotājiem par to, ka pie atkritumu konteinera Lāčplēša ielā 17 piebrauca kravas mikroautobuss un vīrieši izmeta atkritumus. Pie konteineriem nonāca kumode, krēsli un koka plāksnes. “Lūdzam Aizkraukles iedzīvotājus dalīties ar publikāciju, lai mēslotāji savāc savas mēbeles. Pretējā gadījumā sekos iesniegums Aizkraukles novada pašvaldības policijai. Atgādinām, ka atbilstoši Aizkraukles novads saistošajiem noteikumiem konteineru laukumos aizliegts atstāt būvmateriālus, lielgabarīta mēbeles un citas lietas,” ar šādu atgādinājumu ziņa noslēdzās. Informācija guva vajadzīgo rezonansi — gandrīz 100 cilvēku ar ziņu dalījās tālāk, daži domas izteica komentāros.

Man pašai bija duālas sajūtas. Ja pareizi saprotu, tad publikācijas galvenais mērķis bija pabiedēt jeb atgādināt sabiedrībai, ka tā rīkoties nedrīkst, un ziniet — acis ir visapkārt. No otras puses, tā kā ir piefiksēts transportlīdzekļa numurs, tad noskaidrot konkrētas personas un saukt pie atbildības varēja, neiesaistot sabiedrību.

Komentāri liecināja, ka izpratne par notikušo atšķiras. Vieni vispār neuztvēra ziņas jēgu — kur problēma, ja atkritumus atstāj konteineru laukumā, vai vajadzēja vest uz mežu? Kāds nicinoši izteicās par ziņotāju — redz cilvēkam nav ko darīt, kā skatīties, ko citi dara, vēl kāds ziņu nosauca par “raganu medībām”. No viedokļu apmaiņas izrietēja, ka daudziem pilsētniekiem nav izpratnes, no kā ir atkarīga lielgabarītu izvešanas maksa un kādi ir noteikumi. Šis ir tas gadījums, kad ar karotīti informāciju neiebarosi — mēs laikrakstā par šo tēmu esam rakstījuši vairākkārt, tāpat arī pašvaldība no savas puses visu izskaidroja, bet ne visi tam ir pievērsuši uzmanību vai to uztvēruši.

Mums jāpieņem fakts, ka bieži vien esam kā zem lupas. Reiz gatavoju materiālu par pašvaldības policijas darbu un man bija iespēja ieskatīties monitoros, kuros redzami novērošanas kameru ieraksti. Pat vienkāršs gājiens uz veikalu tiek fiksēts no trīs dažādiem leņķiem. Atcerieties, pilsētā mūs vēro un darbības fiksē ne tikai “acīgi” kaimiņi. Vai tas ir slikti? Atkarībā no tā, ko mēs darām. Vieni ir paraugpilsoņi, bet citiem noteikumus ievērot palīdz apziņa, ka “noziegums tiek fiksēts”. Pasmaidi, jo tevi noteikti kāds uz ielas vēro! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.