Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uzvara autokrosa čempionāta un Latvijas kausa otrajā posmā

JAUNIE TALANTI! No kreisās — Markuss Ūtēns, Emīlija Ūtēna un Emīls Mirošņiks. Foto no personīgā albuma

Sporta kompleksā “Pilskalni” norisinājās Latvijas autokrosa čempionāta un Latvijas kausa izcīņas otrais posms, kopā pulcējot vairāk nekā 90 autosportistu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Tika noskaidroti labākie braucēji deviņās klasēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SANITA MIROŠŅIKA,

KOKNESES SPORTA CENTRA SPORTA DZĪVES ORGANIZATORE

Mini bagiju klasē startēja 13 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas, tostarp divi koknesieši — iepriekšējo gadu čempions Emīls Mirošņiks un šīs sezonas vienīgā meitene šajā klasē — Emīlija Ūtēna. Kvalifikācijas braucieni tika aizvadīti divās grupās, taču paredzēto trīs kvalifikāciju vietā tika aizvadītas vien divas, jo dienas otrajā pusē sākās spēcīgas lietusgāzes, kas trasē radīja apstākļus, kādos mazie bagiji nav spējīgi izbraukt nenogrimstot. Tā kā Emīls abos iebraucienos izcīnīja 1.vietu, viņš uz starta stājās pirmais. No pirmās starta rindas fināla braucienu sāka arī lietuviešu braucēji Kristups Pilipavičs un Patriks Dungveckis, otrajā rindā arī lietuvieši Oskars Dungveckis un Ažuls Dungveckis. Emīlija piedzīvoja neveiksmīgu izstāšanos pirmajā kvalifikācijā pēc sadursmes ar citu mazo sportistu, tomēr otrās kvalifikācijas rezultāts nodrošināja punktus, lai nepaliktu aiz svītras un iekļūtu finālā starp citiem 12 braucējiem, sākot startu no pēdējās rindas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spraigās cīņās ar lietuviešu sportistiem Emīlam izdevās izcīnīt šīs sezonas pirmo uzvaru. 2. un 3. vietā finiša karogu sasniedza A. Dungveckis un P. Dungveckis. Emīlijai šajā posmā 7. vieta.

Mini bagiju kopvērtējumā pēc aizvadītiem diviem posmiem šobrīd 1. vietā Ažuls Dungveckis ar 34 punktiem, 2. vietā Kristups Pilipavičs ar 32 punktiem, trešais — Emīls Mirošņiks ar 31 punktu.

Pēc neveiksmīgā Brenguļu posma, kur fināla braucienā Mirošņika bagijs noklusa motora defekta dēļ, viņam ir izdevies samazināt punktu starpību un atgriezties cīņā par čempiona titulu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koknesietis Markuss Ūtēns šajā posmā spraigas cīņas aizvadīja divās klasēs — “Junior Xtreme” un “Xtreme” bagijos. “Junior Xtreme” klases finālā norisinājās ilgstoša cīņa par 1. vietu starp Markusu un Raivo Jāni Beierbahu, no līderiem neatpaliekot arī lietuvietim Matam Zavarskim. Intriga atrisinājās pēc Beierbaha izstāšanās. Markuss izcīnīja uzvaru, 2. vietā Zavarskis, bet trešais — Marsels Raivo Romanovskis.

Arī “Xtreme” bagiju klasē Markuss sevi pierādīja kā nopietnu konkurentu starp jau krietni pieredzējušākiem braucējiem. Fināla braucienā no ceturtās starta rindas Ūtēnam finišu izdevās sasniegt 6. vietā.

Latvijas autokrosa kausa izcīņas “Junior Xtreme” kopvērtējuma tabulas līderpozīciju pēc aizvadītiem diviem posmiem ieņem Markuss Ūtens ar 41 punktu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.