Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nominē eksporta un inovācijas balvai. No Aizkraukles novada izvirzīti trīs uzņēmumi

Attēls no labsoflatvia.com

Paziņoti veiksmīgākie 55 Latvijas uzņēmumi eksportā un inovācijās, kas pretendēs uz “Eksporta un inovācijas balvu 2023”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā konkursā izvirzītas piecas kategorijas “Eksporta jaunpienācējs”, “Eksporta līderis”, “Eksporta čempions”, “Inovācijas čempions” un “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”. Konkursa nominantus noteica žūrija, kurā piedalījās uzņēmēju organizāciju, finanšu institūciju, Ekonomikas ministrijas, Centrālās statistikas pārvaldes (CSP), LIAA un plašsaziņas līdzekļu deleģētie pārstāvji.

Nominācijas kategorijā “Eksporta jaunpienācējs” noteiktas pamatojoties uz CSP datiem par uzņēmumu eksporta apjomu 2022. gadā, taču ar nosacījumu, ka iepriekšējos gados eksporta apjoms nav bijis lielāks par 10 000 eiro. Nominēti tie uzņēmumi, kas nupat uzsākuši savu ceļu eksportā, tomēr dara to pārliecinoši. Šie uzņēmumi ir spilgti piemēri, ka svarīgāks par lielu mārketinga budžetu ir tas, ko var saukt par uzņēmēja ķērienu.

Kategorijā “Eksporta jaunpienācējs” uzņēmumu grupā ar eksporta apgrozījumu no 100 000 līdz 1 000 000 eiro nominēti uzņēmumi: SIA “FORTES”, SIA “BRASA DEFENCE SYSTEMS”, kā arī Jurģim Kārklim piederošā SIA “SINDAVR” no Kokneses, kas nodarbojas ar mežistrādi un kokapstrādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tituls “Eksporta līderis” tiks piešķirts uzņēmumiem, kas darbojas kādā no viedās specializācijas nozarēm, kuras prioritāri attīstot iecerēts Latvijas ekonomiku veidot vairāk balstītu zinātnē un augstajās tehnoloģijās un nozarēs, kas veido augstāku pievienoto vērtību.

Kategorijā “Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Zināšanu ietilpīga bioekonomika — kokapstrāde” uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 10 līdz 249 nominēti uzņēmumi: Jaunjelgavā reģistrētā SIA “LATGRAN”, kuras pamatdarbība arī ir kokapstrāde, SIA “VIKA WOOD” un AS “STORA ENSO LATVIJA”.

Kategorijā “Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Zināšanu ietilpīga bioekonomika — kokapstrāde” uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 250 nominēti uzņēmumi: SIA “GAUJAS KOKS”, SIA “AVOTI” un SIA “JELD-WEN LATVIJA”, kas reģistrēts Aizkrauklē.

Konkursa laureāti tiks izziņoti apbalvošanas ceremonijā 14. decembrī. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.