Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uzņēmēji tiekas Klintainē. Aizvadītā sezona bijusi ļoti laba

LAI TOP! Sauja ūdens katram svētībai un jauniem darbiem. Sandras Pumpures foto

Lai tiktos, iepazītos, gūtu informāciju un dalītos pieredzē, Aizkraukles novada uzņēmēji pašvaldības aicināti kopā sanāk ik mēnesi. Katru reizi tas notiek citā vietā, un šoreiz — Klintaines pagastā maiznīcā “Liepkalni”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pa saules apli

Jau vairākus gadus “Liepkalni” saistīti ar Lokstenes dievturu svētnīcu, kas ir īpaša vieta uz nelielas salas līdzās maiznīcai. Tāpēc uzņēmēju tikšanās pirmā pieturvieta bija tur. Līdz svētnīcai var nokļūt ar nelielu kuģīti, ko dēvē par “Oliņu”, un kopā ar Lokstenes pasākumu vadītāju Ingunu Rogu-Saulīti uzņēmēji devās iepazīt šo vietu, kas ar savām latvju tradīcijām un īpašu gaisotni pulcē ne tikai tautiešus, bet arī ārvalstu viesus.

Lokstenē visi ievēro tradīcijas, un arī uzņēmējiem bija iespēja to visu izjust, iziet piemiņas vietas, lai pa saules apli dotos uz svētnīcu, kas glabā latviešu tautas gudrību, ir dažādu ģimenes godu un gadskārtu svinību vieta. Ikviens tur varēja sev atgādināt un atminēties senču ticējumu nozīmi, iegūt kādu jaunu atziņu un aizdomāties par spēkiem, kas mūs pavada un sargā ik dienu. Lokstene patiesi ir maģiska vieta, kas tieši tā arī ietekmēja uzņēmējus, kuri Daugavas vēju sapurināti ar “Oliņu” atgriezās “Liepkalnos”.

AKTUALITĀTES novada uzņēmējiem. Sandras Pumpures foto

Gatavojas jaunam konkursam

Šo ikmēneša tikšanos mērķis ir pārrunāt uzņēmējiem aktuālos jautājumus un saņemt informāciju par jaunumiem. Aizkraukles pašvaldības Tūrisma nodaļas vadītāja Anita Šmite un tūrisma organizatore Zaiga Bonda pastāstīja par gaidāmajiem tūrisma pasākumiem novadā un Mājas kafejnīcu dienām, kas ieguvušas lielu popularitāti. Zaiga, kura strādā Pļaviņās, atzīst, ka cilvēki arvien aktīvāk meklē atpūtas iespējas, dodas dabā. Prieks esot par to, ka cilvēkiem iepatikušās orientēšanās spēles, tādējādi palīdzot iepazīt vietas, kas ir līdzās, bet līdz šim mazāk zināmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un komunikācijas speciāliste Elita Kaņepēja un vecākā uzņēmējdarbības atbalsta un komunikācijas speciāliste Jogita Baltmane informēja par aktualitātēm uzņēmējiem. Viena no būtiskākajām ir kārtējais Aizkraukles novada domes biznesa ideju konkurss, kuru paredzēts izsludināt tuvākajā laikā. Tā noteikumi nav mainījušies, un kopējais finansējums paredzēts 20 000 eiro.

Uzņēmēji vēl var pagūt pieteikties arī nodarbinātības pasākumiem skolēniem vasarā. Savā pieredzē dalījās veikala “Veicis” saimniece Laima Jaškova no Sunākstes un “IMIga” vadītāja Ingūna Grandāne no Aizkraukles, norādot, ka tā ir laba iespēja abām pusēm. Arī šogad abos uzņēmumos jaunieši varēs strādāt, un uzņēmējiem darba roku piesaiste kļuvusi mazāk sarežģīta.

Uzņēmēji vēl uzzināja par iespēju piedalīties dažādos izglītojošos un informatīvos pasākumos, projektu konkursos un saņemt atbalstu. Tāpat viņi aicināti pieteikt nekustamos īpašumus un telpas, ko var piedāvāt iegādei vai nomai pašvaldības veidotajai datu bāzei, par ko varētu būt investoru interese.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elita Kaņepēja atzina, ka ik reizi uzņēmēju interese par tikšanos ir laba. Arī šoreiz bija ap 25 dalībnieku. Ir tādi, kuri piedalās ik reizi, bet prieks, ka pievienojas arī jauni dalībnieki.

PIE SENČU AKMENS SMAILES pateicības vārdi senčiem. Sandras Pumpures foto

Viss notiek!

Interesanti tikties ir arī pašiem uzņēmējiem. “Liepkalnu” tuvi kaimiņi ir atpūtas komplekss “Daugavas Avoti”, kur saimnieko Līga Krūmiņa ar ģimeni. Viņa atzina, ka aizvadītā sezona bijusi ļoti laba, un arī šai vasarai ir daudz pieteikumu. Turpinās arī atpūtas vietas labiekārtošana un pilnveidošana, kā arī top jauna ēka, kur uzņemt viesus. Jau sen gribējusi apmeklēt Loksteni, un priecājās par iespēju tur būt, lai par šo vietu varētu pastāstīt arī saviem viesiem.

SAVU SKANĒJUMU no svētnīcas bungām varēja izvilināt ikviens. Attēlā — Signe Žuka. Sandras Pumpures foto

Mārīte Baltābola no “Dzintara zirgiem” Aiviekstes pagastā teic, ka nav zudusi cilvēku interese par vizināšanos zirga mugurā vai pajūgā. Daudzi cilvēki vēlējās doties kamanu braucienā ziemā, un šogad sniegs bija pietiekamu laiku, lai šo iespēju varētu izmanto visi gribētāji. Mārīte atzīst, ka labprātāk gan pievēršoties vizināšanai zirga mugurā, kas piemērota visos gadalaikos un ikvienam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc aizvadītās ziemas daudz darba arī Signei Žukai no Aizkraukles pagasta, kura audzē un pārstrādā ķiplokus. Daļa stādījumu jāglābj pēc lauku applūšanas, bet citādi — viss notiek!

Nākamā uzņēmēju tikšanās plānota 22. maijā brīvdienu mājā “Pie Zandarta” Staburaga pagastā. 

BĒRZI, kas aug Lokstenē, atvesti no Sibīrijas. Uzņēmēji tā zaros iesēja krāsainus dzīparus piemiņai. Sandras Pumpures foto

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.