Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uzlabo ģimenes ārstu prakses vietas

Pacientu ērtībām. Kristīne ar dēlu Markusu Seces feldšerpunktā, kurā pašvaldība iegādājusi jaunu aprīkojumu, tostarp svarus bērniem.

Viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un nepārtrauktības nodrošināšana. Lai gan šobrīd Jaunjelgavas apvienībā joprojām trūkst ģimenes ārstu, vadība dara visu iespējamo, lai uzlabotu medicīnisko pakalpojumu sniedzēju ikdienu un radītu vidi, kas piesaistītu papildu speciālistu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc tam, kad ģimenes ārste Ginta Kociņa pārtrauca savu darbu Secē, Nacionālais veselības dienests vienojās ar Aizkraukles novada domi, ka Secē izveidos feldšerpunktu, ģimenes ārste Vija Pelčere Sēlpilī pārņem daļu kolēģes pacientus no Seces un Staburaga pagastiem, Inta Ziediņa — no Jaunjelgavas. Tiem, kuri nav reģistrējušies nekur, ir pieejams dežūrārsts Aizkraukles slimnīcā. 

Lai Nacionālais veselības dienests varētu feldšerpunktu sertificēt, tam jāatbilst konkrētām prasībām, tādēļ pašvaldība to nodrošināja ar jaunu nepieciešamo aprīkojumu, iegādājot kušeti, asinsspiediena mērītāju, svarus pieaugušajiem un bērniem un citas nepieciešamās lietas. 

Drīzumā plānots veikt uzlabojumus arī Jaunjelgavas ģimenes ārstu prakses telpās Liepu ielā. Šobrīd tiek gaidīts nepieciešamā finansējuma, kas ir vairāk nekā 10 000 eiro, apstiprinājums no Aizkraukles novada domes. Telpās paredzēts veikt kosmētisko remontu, atjaunot procedūru kabinetu. “Ārstu un procedūru kabinetiem nepieciešams nomainīt durvis. Tās ir vecas un slikti slāpē skaņu. Plānots ierīkot skaņu noturīgākas durvis pacientu ērtībām,” stāsta Uldis Albiņš, Jaunjelgavas apvienības vadītājs. Domājot par jauna ģimenes ārsta piesaisti, apvienība ir rezervējusi trīsistabu dzīvokli siltinātā mājā, ko piedāvāt jaunajam mediķim un viņa ģimenei. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.