Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uz Žagari ķiršus lūkoties. Pie robežas ar Latviju — mazpilsēta ar latvisku nosaukumu.


Lietuvā, pie robežas ar Latviju, ir pilsētiņa ar latvisku nosaukumu — Žagare. Ar savu mazpilsētas šarmu, un to noteikti vērts apmeklēt.Pirmās ziņas jau 12. gadsimtāŽagare pilsētas tiesības ieguva 1924. gadā, taču vēsture par to runājusi jau agrāk. Tā veidojusies zemgaļu Raktes pilskalna vietā. 1198. gadā pirmo reizi minēta zemgaļu Raktes pils, bet 1254. gadā Žagares pilsnovads (Sagera) pieminēts Zemgales bīskapijas sadalīšanas līgumā. Līdz 15. gadsimtam Raktes pilskalns bija piederīgs Livonijas ordenim. Kā vēsta internetā atrodamās ziņas, 1490. gadā pirmo reizi rakstu avotos minēta Žagares apdzīvotā vieta. 1547. gadā Žagare saukta par miesteli, bet 1592.—1595. gadā par miestu. No 1595. līdz 1797. gadam pilsētā bija Kurzemes hercogistes — Polijas-Lietuvas kopvalsts robežas muitas punkts.Abpus Svētes upeiSavulaik šajā vietā bijušas divas pilsētas — Vecā Žagare un Jaunā Žagare. Abas šķir Svētes upe. Taču mūsdienās jaunajai un vecajai pilsētas daļai nav būtiskas atķirības, jo abu vecums jau skaitāms gadsimtos. Abās pilsētas daļās ir baznīcas, kas nosaukta vienu svēto — Pētera un Pāvila — vārdos.


Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.