Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uz vienas nots ar dziesmu un humoru. Kultūras darbu arī mājās nevar nolikt maliņā.

Pļaviņiete Astrīda Davidova ir kā cilvēks orķestris — dziedoša, atraktīva, prot pateikt īstos vārdus īstajā brīdī ar humoru un bez tā. Tieši tāpēc grūti būtu viņu iedomāties citur kā vien kultūras lauciņā. Jau daudzus gadus tas ir darbs Pļaviņu kultūras centra direktores amatā. Par paveikto viņa saņēmusi pašvaldības apbalvojumu “Gada cilvēks Pļaviņu novadā 2018”. Tomēr Astrīdas pasaule, kur viņa jūtas vislabāk, ir dziesma.
Vokāls un gotiņas
Astrīda dzimusi un augusi Pļaviņās, joprojām mīl savu pilsētu Daugavas krastā. No trijām meitām ģimenē viņa ir visjaunākā. Ar vecāko māsu viņu šķir teju desmit gadu vecuma starpība, ar vidējo — četru, bet blēņas vienmēr darījušas kopā gan bērnībā, gan pieaugušas, lai neviena nav bēdīga. Viena māsa gan nu jau aizsaulē.
Astrīdas mīļākā nodarbe bērnībā bija klausīties skaņuplates un dziedāt līdzi. Vēl tagad viņai atmiņā, kā sēdējusi uz krēsla pie spoguļa un šūpojusies līdzi mūzikas ritmā. Vēlāk vajadzēja mikrofonu, un tam noderēja dezodoranta flakons.
— Mājās mums bija daudz skaņuplašu, jo tētim patika mūzika, viņš pūta altu. Arī vecmamma daudz dziedāja, un tolaik cilvēki bieži klausījās radio. Acīmredzot tā dziedāšana man no viņiem un tuva visu mūžu, — saka Astrīda.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.