Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uz ledus kāpt nedrīkst!

Aizkraukles novada civilās aizsardzības komisijas sēdē vienojās noteikt paaugstinātas ledus periodu visās novadā esošajās ūdenstilpēs. Ar pašvaldības priekšsēdētāja Leona Līduma rīkojumu tas stājas spēkā no 18. februāra, un līdz ledus izkušanai uz ledus atrasties nedrīkst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie ūdenstilpēm paredzēts arī izvietot brīdinājumus par drošību un atbildību. Pļaviņās ik pavasari tā ir ierasta prakse, bet tagad tas paredzēts visā pašvaldībā. Pļaviņu apvienības vadītājs Andris Ambainis atzina, ka lielākoties uz ledus kāpj bērni un makšķernieki, kuri to aktīvi darīja šajās dienās. Tomēr ledus jau kļuvis nedrošs un uz tā nevajadzētu atrasties. Par to ik gadu atgādina arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Pēdējo dienu lietavas palielina ūdens līmeni arī upēs. Andris Ambainis informēja, ka Pļaviņās šobrīd viss vēl mierīgi, bet, nokrišņiem turpinoties, situācija var pasliktināties. Plūdu draudiem Pļaviņas gatavojas ik pavasari, bet Aizkraukles novada pašvaldība to dara pirmo reizi, tāpēc komisijas un pašvaldības pārstāvji pārrunāja rīcību palu apdraudējuma gadījumā. Pļaviņu pārvaldei ir liela pieredze šādā situācijā un jau gadiem ierasts rīcības plāns. Gatavību rīkoties apstiprināja arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle un Zemessardzes 55. bataljona pārstāvis Edgars Reinicāns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.