Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uz laiku daļu “Liepājas autobusa parka” veicamos reisu Pierīgā nodrošinās “Latvijas sabiedriskais autobuss” un “Nordeka”

Lai AS “Liepājas autobusu parks” sabiedriskā transporta maršrutu tīkla daļās jeb lotēs “Ogre, Aizkraukle” un “Liepāja” varētu nodrošināt 100% autobusu reisu izpildi, uz laiku daļu reisu, kas pārvadātājam jānodrošina Pierīgas maršrutos, izpildīs SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss” un AS “Nordeka”, vēsta Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Liepājas autobusu parks”, sākot līguma izpildi pasažieru pārvadāšanā Ogres un Aizkraukles novados, no 2022.gada 1.jūlija no kopējā plānotā reisu skaita – 14 756 kopumā nav izpildījis 430 reisus, kas ir 2,91%.

Zaķis skaidroja, ka, sākot sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanu maršrutu tīkla daļā “Ogre, Aizkraukle”, autobusu vadītāju trūkuma dēļ “Liepājas autobusu parks” saskārās ar grūtībām pilnvērtīgi izpildīt ar līgumu uzņemtās saistības. Rezultātā “Liepājas autobusu parks”, veicot darbaspēka pārdali, sistemātiski neizpildīja arī reisus, kuru apkalpošanu tas bija uzņēmies maršrutu tīkla daļā “Pierīga” un “Liepāja”. Šī iemesla dēļ “Liepājas autobusu parks” kopš jūlija sākuma nav izpildījis 627 reisus Liepājas, Pierīgas, Aizkraukles un Ogres lotēs.

Tādēļ Autotransporta direkcija ir rakstiski brīdinājusi “Liepājas autobusu parka” vadību par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu maršrutu tīkla daļā “Ogre, Aizkraukle”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus, lai apzinātu situāciju, Autotransporta direkcija pieprasīja “Liepājas autobusu parka” vadībai sagatavot un iesniegt informāciju par vadītāju skaitu un rezervēm gan uz šo brīdi, gan arī rudeni, kā arī pasažieru informēšanas kārtību un tās nodrošināšanu gadījumos, ja kāds no reisiem tiek atcelts. 

“Liepājas autobusu parks” ir informējis “Autotransporta direkciju”, ka uzņēmums veic aktīvas darbības, lai nodrošinātu reisu izpildi 100% apmērā, kā arī, lai sagatavotos rudens sezonai, kad tiek plānots reisu pieaugums mācību iestāžu darbības atsākšanas un iespējamu Covid-19 uzliesmojumu dēļ. “Liepājas autobusu parks” ir izveidojis potenciālo darbinieku, autobusu vadītāju reģistru, kurā ir iekļautas ziņas par vairāk nekā 60 autobusa vadītājiem, kuri ir nosūtījuši “Liepājas autobusu parkam” savu CV un informējuši uzņēmumu par savu ieinteresētību uzsākt darba gaitas “Liepājas autobusu parkā”. Daļa no minētajām personām ir aptaujātas un ir saņemta informācija, ka darba attiecības varētu tikt sāktas septembrī vai oktobrī.

Lai tiktu rasts risinājums pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai un līgumos paredzēto saistību pilnvērtīgai izpildei, Autotransporta direkcija 19. un 22.augustā rīkoja sanāksmes, kuru laikā ar “Liepājas autobusu parks”, “Latvijas sabiedriskais autobuss” un “Nordeka” apsprieda iespējamos radušās situācijas risinājumus maršrutu apkalpošanai lotē “Pierīga” un nonāca pie slēdziena, ka šobrīd pilnvērtīga reisu izpildes nodrošināšana ir iespējama, uz laiku veicot pakalpojuma sniegšanas apjoma pārdali starp personu apvienības, kuras sastāvā ir “Liepājas autobusu parks”, “Latvijas sabiedriskais autobuss” un “Nordeka”, dalībniekiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāda pārdale plānota uz termiņu, kurā “Liepājas autobusu parks” pilnvērtīgi atrisina jautājumu, kas saistīts ar darba spēka resursu un rada Autotransporta direkcijai pārliecību par uzņēmuma spējām izpildīt pilnīgi visu tam uzticēto pakalpojuma apjomu.

Zaķis skaidroja, ka reisu pārdale atslogos “Liepājas autobusu parka” darba spēka resursu, kuru varētu novirzīt uz citiem novadiem ar mērķi nodrošināt 100% reisu izpildi attiecīgajos novados. Risinājums varētu pozitīvi atsaukties uz turpmāko reisu izpildes nodrošināšanu pilnā apjomā.

Kā ziņots, Autotransporta direkcija brīdinājusi “Liepājas autobusu parku” par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autotransporta direkcijas valde 5.augustā tiešsaistē tikās ar “Liepājas autobusu parka” vadību jautājumā par liela apmēra reisu neizpildēm. Kopš 2022.gada 1.jūlija, kad “Liepājas autobusu parks” sāka apkalpot pasažierus reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados, līdz 4.augustam, ieskaitot, kopumā nav izpildīti 344 reisi, savukārt 5.augustā “Liepājas autobusu parks” plānoja neizpildīt 19 reisus.

“Autotransporta direkcija ieilgušo situāciju ar reisu neizpildēm Ogres un Aizkraukles novados vērtēja kā kritisku un brīdināja “Liepājas autobusu parka” vadību par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu,” pavēstīja direkcijā.

Jau vēstīts, ka “Liepājas autobusu parka” apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu “Liepājas autobusu parka” darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA “LAP1R”, kas, pēc “Firmas.lv” datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Kompānija “Liepājas autobusu parks” reģistrēta 1995.gadā.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.