Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uz Eiropas mēroga balvu pretendēja “Aizkraukles novada Daugavas ūdenskrātuves ainavu koncepcija”

ilustratīvs foto

Uz Eiropas mēroga ainavu balvu pretendēs projekts “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem. Ālandes upes atpūtas komplekss”, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien VARAM tiešsaistes seminārā paziņoja Eiropas Padomes (EP) Ainavas balvas Latvijas nacionālās atlases vērtēšanas komisijas lēmumu.

EP Ainavas balva ir viens no Eiropas ainavu konvencijas ieviešanas pasākumiem ar mērķi apzināt veiksmīgi īstenotus projektus vai iniciatīvas ainavu jomā, kas kalpotu par piemēru ainavu kvalitātes uzlabošanai visās šīs konvencijas dalībvalstīs.

Latvijā Ainavu balvas koordinēšanu konkurss norit desmito gadu, un šoreiz tajā piedalījās 11 projekti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad no Latvijas Eiropas mēroga ainavu balvai izvirzīts Dienvidkurzemē īstenotais projekts, kas ieguva augstāko punktu skaitu un izpelnījās īpašu atzinību par vietas identitātes atklāšanu un vēstures atmiņas saglabāšanu.

LETA jau ziņoja, ka Grobiņā Ālandes upes atpūtas kompleksa būvniecība izmaksāja 972 840 eiro.

Projekts ir daļa no lielāka projekta “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem”, kuru īsteno Grobiņas, Liepājas, Nīcas un Pāvilostas pašvaldības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā projektā pārvērtības piedzīvojušās senās pilsdrupas un no jauna izbūvēta pastaigu taka. Pilsdrupu rietumu daļa uz Ālandes upes pusi nogruvušie mūri papildināti ar gabioniem – akmens žogu metāla pinumā. To pakājē izvietoti soliņi un veikti citi darbi.

Nacionālā projektu atlases komisija piešķīra arī atzinības. Tādas saņēma projekts “Daugavas loki/Slutišķu sādža: Vecticībnieku kultūras mantojuma centra izveide, radošās darbnīcas, piekļuves uzlabošana un Daugavas augšteces ainavas izcelšana”, “Aizkraukles novada Daugavas ūdenskrātuves ainavu koncepcija”, “Carnikavas Novadpētniecības centra un Gaujas upes ansamblis”, “Brīvdabas atpūtas komplekss “Zvejnieklīcis””, “Mellužu estrādes ēkas Nr.002 restaurācija un bāra Nr.001 rekonstrukcija, teritorijas labiekārtojums”, “J.Čakstes laukuma rekonstrukcija un labiekārtošana” un “Krasta ielas lejas promenāde Ogrē”

Atzinīgi novērtēts projekts “Iniciatīva – kultūrvēstures, dabas un sabiedrības mijiedarbība Popes kalna ainavā”, “Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā” un projekts “Kultūras un dabas mantojuma iedzīvināšana Baltijas jūras piekrastes publiskajā ārtelpā”.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.