Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ukraiņu bērni apgūst latviešu valodu

Šajā mācību gadā Aizkraukles novada izglītības iestādēs mācās 28 ukraiņu bērni. Visvairāk ir skolās — 19, pārējie apmeklē bērnudārzus.
Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Ilona Lazda stāsta, ka ukraiņu bērnu skaits izglītības iestādēs ir mainīgs un to nevar prognozēt uz priekšu, jo cilvēki maina dzīvesvietu, un nevar zināt, kā attīstīsies situācija pašā Ukrainā.
— Bērniem nav speciālu programmu, visi apgūst latviešu valodu, kur viņiem nodrošinātas arī individuālas konsultācijas. Stundās visi mācās kopā. Mācību iestādēm, ko apmeklē ukraiņu bērni, ir finansējums no valsts, arī neliels atbalsts mācību līdzekļu iegādei, — saka Ilona Lazda.
Pērn lielākais ukraiņu skolēnu skaits bija Bebru pamatskolā, jo tur ģimenēm varēja piedāvāt arī dzīvesvietu. Aizvadīto mācību gadu šajā skolā beidza 22 skolēni. Šogad šis skaits ir krietni samazinājies. Bebru pamatskolas direktore Lidija Degtjareva teic, ka ir ģimenes, kas pārcēlušās uz Rīgu, daža pat uz citu valsti, bet lielākā daļa tomēr atgriežas Ukrainā. Bebros cilvēkiem var piedāvāt atbilstošus dzīves apstākļus, bet darba uz vietas nav tik daudz. Vecāki nereti to atrod Rīgā vai Aizkrauklē. Savienot to ar bērnu mācībām Bebros nav vienkārši, tāpēc ģimenes pārceļas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.