Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ugunsgrēkā Aizkrauklē gāja bojā cilvēks

Svētdien, 24. aprīlī, Aizkrauklē, Lāčplēša ielā, ugunsgrēka laikā dzīvoklī gāja bojā cilvēks.
Vinetas Cimdiņas foto


Svētdien plkst. 16.28 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Lāčplēša ielu Aizkrauklē, kur piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī, kas piekrauts ar dažādām mantām, deg gaitenis un tualete 6 m2 platībā. Dzīvoklī tika atrasts viens bojāgājis cilvēks, bet 14 cilvēki evakuējās no ēkas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 18.46 — informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa informē: “Kā liecina sākotnējā informācija, 24. aprīlī Aizkrauklē, Lāčplēša ielā, pagaidām nenoskaidrotu apstākļu dēļ dega dzīvoklis. Negadījuma vietā, nosmokot dūmos, gāja bojā 1941. gadā dzimusi sieviete. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.”

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tieši dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu un ļauj cilvēkiem izglābties.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa kūlas ugunsgrēkus Aizkrauklē, Akāciju ielā, kur dega kūla, krūmi un atkritumi 1,2 hektāru platībā, Skrīveru pagastā kūla un zari dega 2070 m2 platībā, Sērenes pagastā — 2 hektāru platībā.

Citviet Zemgalē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī uz sestdienu Pasta ielā, Jēkabpilī, divstāvu dzīvojamai mājai dega ārsiena 2 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 10 cilvēki.

Sestdien pēcpusdienā Jelgavas novada Cenu pagastā vienstāva dzīvojamā mājā dega sadzīves mantas 5 m2 platībā.

Naktī uz pirmdienu Rūmenes ielā Kandavā dega vienstāva saimniecības ēka 25 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā – Vecumnieku pagastā 1040 m2 platībā, Upmalas ielā Bauskā 300 m2 platībā, Vecumnieku pagastā 1000 m2 platībā, Zaļajā ielā Bauskā 6 hektāru platībā, Vecumnieku pagastā kūla un atkritumi 205 m2 platībā;

Dobeles novadā – Vītiņu pagastā 1,5 hektāru platībā;

Jelgavas valstspilsētā – Zemītes 1.līnijā 500 m2 platībā, Kalnciema ceļā 400 m2 platībā, Loka maģistrālē 50 m2 platībā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novadā – Valgundes pagastā 1,2 hektāru platībā, Līvbērzes pagastā 50 m2 platībā, Zaļenieku pagastā 2000 m2 platībā, Vilces pagastā 800 m2 platībā;

Jēkabpils novadā – Ābeļu pagastā kūla un meža zemsedze 3000 m2, Ķieģeļu ielā Jēkabpilī 33 m2 platībā;

Tukuma novadā –30 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien pēcpusdienā Dobeles novada Bēnes pagastā dega kūla 1 hektāra, saimniecības ēka 7 m2 un elektrības stabs 1 m2 platībā. Vakarpusē Dobeles novada Dobeles pagastā dega kūla 1000 m2 un dārza mājiņa 6 m2 platībā.

Sestdien pēcpusdienā Tukuma novada Kandavas pagastā dega kūla 1 hektāra platībā un šķūnis 20 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet to nevar operatīvi sniegt, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un, iespējams, tu kādam izglābsi dzīvību!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien no rīta VUGD saņēma informāciju, ka Jēkabpils novada Variešu pagastā ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā uz brauktuves bija apgāzies traktors un no tā notiek degvielas un eļļas noplūde 4 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca izlijušos šķidrumus un pēc tā sakārtoja ceļa braucamo daļu. Glābšanas darbi noslēdzās pēc nepilnas stundas. Savukārt pusdienlaikā Artilērijas ielā, Jēkabpilī, pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca uz brauktuves izlijušo šķidrumu. Sestdien Vienības ielā Jēkabpilī ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca eļļu, kas bija izlijusi stāvlaukumā 70 m2 platībā.

Piektdien Bauskas novada Vecumnieku pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2 m2 platībā.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 22. aprīļa plkst. 6.30 līdz 25. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 44 izsaukumus – 29 uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem un vēl astoņi izsaukumi bija maldinājums. VUGD kopumā saņēma 271 izsaukumu – 155 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 73 bija kūlas un pieci meža ugunsgrēki, 60 uz glābšanas darbiem, bet 56 izsaukums bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.