Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ugunsdzēsēji glābēji izmēģina jauno automašīnu. Ierīces glābšanas darbiem darbojas ar akumulatoriem

VALSTS UGUNSDZĒSĪBAS UN GLĀBŠANAS DIENESTA AIZKRAUKLES DAĻAS VĪRI jauno automašīnu izmēģināja darbā, uzpildot ūdens tvertni Daugavā. Foto no VUGD Aizkraukles daļas

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļa kā pirmā Zemgalē saņēmusi jauno “Scania” ugunsdzēsības autocisternu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā Aizkraukles daļas vīri, kuri ikdienā sēžas pie operatīvā transporta stūres, iepazinās ar jauno automašīnu. Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle sacīja, ka visas ugunsdzēsēju glābēju rīcībā esošās automašīnas ir līdzīgas, taču katrai ir kādas nianses, kuras jāapgūst no jauna. Piemēram, šajā automašīnā gandrīz visas ierīces glābšanas darbiem darbojas ar akumulatoriem un ir uzlādējamas, kas ir vienkāršākas lietošanā.

Jaunā “Scania” ir pilnpiedziņas 4×4 kravas automašīna, kura aprīkota ar modernu ugunsdzēsības un glābšanas darbu veikšanai nepieciešamo aprīkojumu un jauno CP28 komandu kabīni ar sešām sēdvietām. Kabīnes ir aprīkotas ar funkcijām, kas īpaši pielāgotas ārkārtas darbiem, tāpēc ir ergonomiskas un atbilst augstiem drošības un kvalitātes standartiem. Ekipāžas vajadzībām viegli pielāgojamais salona izkārtojums un klimata kontroles sistēma ļauj ugunsdzēsējiem glābējiem ērti sagatavoties jebkuram izbraukumam uz ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbiem.

Guntars Laukazīle pastāstīja, ka jaunas autocisternas saņemtas arī Aizkraukles daļas posteņos Pļaviņās, Jaunjelgavā un Neretā. Tagad katrā postenī ir pa divām automašīnām — viena izbraukumiem uz notikuma vietu, otra rezervē. Labs, atjaunots autoparks ir arī Aizkraukles daļai, kur nodrošinātas autocisternas gan ikdienas darbam, gan ir arī rezerve. “Ņemot vērā labo nodrošinājumu un tā kā šobrīd esam saņēmuši jaunu automašīnu, tad vienu, ko saņēmām agrāk, gatavojam nodošanai kolēģiem Aknīstē,” saka Aizkraukles daļas komandieris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Scania P370” ir piemērotas gan pilsētvidei, gan arī sarežģītāk piekļūstamām vietām.

Tās ir aprīkotas ar STORZ tipa savienojumiem un mūsdienīgu ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu aprīkojumu. Kopā ar aprīkojumu un ūdeni (3 tonnas) jaunā autocisterna sver 18 tonnas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Tehniskā dienesta pārvaldes priekšnieks Aleksandrs Politika stāsta: “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests turpina sava autoparka atjaunošanu. Jaunās “Scania” autocisternas ir ļoti būtisks papildinājums, kas ievērojami uzlabos ugunsdzēsības daļu reaģēšanas spējas. “Scania” autocisternas ir aprīkotas atbilstoši mūsdienu prasībām. Tām ir apsildāmas un kondicionējamas kabīnes, kas uzlabos glābēju dienesta apstākļus. Esam gandarīti saņemt jaunās autocisternas un jau pēc neilga laika izmantot to sniegtās priekšrocības reālos izsaukumos!” Kopumā šī gada laikā tiks piegādātas 58 “Scania” autocisternas VUGD struktūrvienībām visā Latvijā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.