Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Turpinās cīņa pret Kokneses kauna traipu

Aizkraukles novada domes deputāti domes novembra sēdē lēma par jaunbūves Parka ielā 15a, Koknesē, piespiedu sakārtošanu, izpildes gala datumu norādot šī gada 31. janvāri. Īpašnieks nekādas darbības neveica. Šobrīd jautājums par Kokneses nekustamo īpašumu ir tiesvedības procesā. Ja īpašnieks nesarosīsies, tikt galā ar vidi degradējošo un drošību apdraudošo objektu būs pašvaldības uzdevums.
Neizmantotais potenciāls
Savulaik uz ēku lika lielas cerības. Pašvaldībai bija iecere to iegādāties un izmantot savām vajadzībām. Ēkas pārpirkšana vairākkārt esot bijusi teju izdevusies, taču ikreiz kaut kas nogāja greizi. Viena no lielākajām problēmām ir tā, ka ēkai ir viens īpašnieks, zemei zem tās — cits. “Laikā, kad Kokneses pašvaldības priekšsēdētājs bija Viesturs Cīrulis, gandrīz tika panākta vienošanās par ēkas atpirkšanu pašvaldības vajadzībām. Ja nemaldos, runa tolaik bija par kādiem 20 000 latu. Bija doma ēkā iekārtot mūzikas skolas telpas. Izrādījās, ka ēkas griesti ir par zemu, telpas iecerei neatbilda, un darījums pajuka. Vairākas idejas par ēkas produktīvu izmantošanu bija vairākiem privātajiem investoriem, bet arī tās nerealizējās. Skumji, ka tagad Kokneses centrā ir tāds kauna traips, kas neglaimo videi un rada bīstamību,” stāsta Dainis Vingris, bijušais Kokneses novada vadītājs, tagad Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks. Vietējie atzīst, ka ēkas atrašanās vieta pašā centrā un apkārt esošās komunikācijas ir ļoti labas. Koknesieši ar skumjām noskatās, kā ēka gadu gaitā iet bojā, reizē degradējot vidi un radot bīstamu objektu, kas vilina jauniešus.
Ēku varētu pārveidot par dzīvokļu kompleksu. Šo ieceri pašvaldība nevar uzņemties, jānāk privātajam investoram. Projekta izmaksas būs lielas, piedevām pielāgot vecu ēku mūsdienu prasībām būs sarežģīti un ļoti dārgi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.