Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Turpina ansambļu sadziedāšanās tradīcijas un profesionāli pilnveidojas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vokālie ansambļī “Spīdala” un “Es atnākšu” ar Aizkraukles kultūras centra atbalstu gandrīz katru gadu organizē sadziedāšanās koncertus. Šogad tradicionālais koncerts ar nosaukumu “Blēņu valodiņa” notika Joku dienā 1. aprīlī.

Mūsu pasākumos ir piedalījušies sieviešu, vīru, jauktie vokālie ansambļi no visiem Latvijas reģioniem. Katrā pasākumā cenšamies uzaicināt ansambļus, kuri vēl nav viesojušies Aizkrauklē. Dažreiz pasākumā piedalīties uzaicinām arī deju kolektīvu. Tā ir iespēja satikties, vienam otru ieraudzīt, saklausīt, iegūt jaunus dziesmu draugus, turpināt sadziedāties citos Latvijas novados.

Šoreiz koncertā tikā un savas dziesmas izdziedāja pieci Aizkraukles novada ansambļi: mājinieki “Spīdala” un “Es atnākšu” (vadītāja Janīna Zolotorenko), sieviešu vokālais ansamblis “Milare” no Staburaga (Diāna Austra Salmiņa), jauktais ansamblis “Ferrovia” no Skrīveriem (Ferrijs Millers) un senioru ansamblis “Maļinovij zvon” no Aizkraukles (Natālija Juškeviča). Aizkrauklēs viesojās Lēdmanes dāmu vokālais ansamblis “Stari” (Inese Nereta), sieviešu ansamblis no Suntažiem “Svīres” (Inita Andževa), un divi vīru ansambļi – “Karma” no Ropažiem (K. Sarma) un “Runči” no Trapenes (Ina Java). Koncerta programmu dažādoja Aizkraukles līnijdeju grupas “Silver line” dejotājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 1976. gada strādājot ar vokālajiem ansambļiem, pēdējos 14 gadus organizēt tradicionālos ansambļu pasākumus veicinājusi mana darbība Latvijas Vokālo ansambļu asociācijā (LVAA).Tā ir lieliska iespēja satikties, iepazīties, gūt pieredzi ar Latvijas vokālo ansambļu, vokālo grupu vadītājiem, ko piedāvā LVAA, atbalstot arī vokālo ansambļu vadītāju ierosinājumus.

Kopš 2009. gada, kad pēc Mārītes Puriņas iniciatīvas tika nodibināta nevalstiskā organizācija “Latvijas Vokālo ansambļu asociācija” (M. Puriņa tajā bija valdes priekšsēdētāja līdz 2020. g.), “Spīdala” un “Es atnākšu” ir tās biedri. Profesionālajai pilnveidei aicinu vokālo ansambļu vadītājus, kuri vēl nav asociācijas biedri, iestāties tajā. Biedri var būt arī skolēnu un bērnu vokālo ansambļu vadītāji.

LVAA sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kultūras centru (LNKC) divas reizes gadā rīko Latvijas vokālo ansambļu vadītājiem profesionālās pilnveides seminārus, kursus, praktiskās nodarbības, brīnišķīgas lekcijas un meistarklases profesionālai un personīgi cilvēcīgai pilnveidei un izaugsmei. LVAA kopā ar LNKC organizē Latvijas vokālo ansambļu skates. Pateicoties valdei un LNKC atbalstam kopš 2013. gada labākajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem ir dota iespēja piedalīties Latvijas Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos. Vīru vokālais ansamblis “Es atnākšu” šogad piedalīsies jau trešajos Latvijas Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Janīna Zolotorenko

Baibas Skabas foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.