Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Trīs mīti par auto riepām

Lai arī autovadītāji ar riepu izvēli un nomaiņu saskaras visai bieži, tik un tā saistībā ar riepu izvēli, izmantošanu un uzturēšanu vēl ir diezgan daudz neskaidrību. Turpinājumā nedaudz vairāk par izplatītākajiem mītiem un to atbilstību patiesībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemas un vasaras riepām atšķirīgs ir tikai protektora raksts

Pastāv uzskats, ka vasaras riepasno ziemas riepām atšķiras vien ar protektora rakstu. Tomēr patiesībā bieži vien tieši raksts īpaši neatšķiras. Būtiskākā atšķirība ir riepu gumijas sastāvs – ziemas riepas ir elastīgākas un mīkstākas.

Atšķirīgs ir arī pats riepu protektors. Jaunām ziemas riepām tā dziļums parasti ir 8 – 10 milimetri, savukārt vasaras – 6 – 8. Noteikumi paredz, ka pieļaujamais ziemas riepu protektora dziļums ir 4 mm, savukārt vasaras – 1,6 mm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vissezonas riepas der visiem laikapstākļiem

Lai arī varētu šķist, ka vissezonas riepas ir vislabākā un ekonomiskākā alternatīva konkrētai sezonai paredzētām riepām, patiesībā tā nav drošākā un labākā izvēle, ja ar transportlīdzekli tiek braukts bieži un daudz. Pat labākās kvalitātes vissezonas riepas neuzrādīs tik labu veiktspēju kā konkrētiem laikapstākļiem piemēroti risinājumi. Līdz ar to vissezonas riepas ir labākas gadījumiem, ja tiek braukts reti un pa labas kvalitātes ceļiem.

Populāra zīmola lietota riepa ir labāka par jaunu ekonomiskās klases riepu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dažkārt ekonomijas nolūkos autovadītāji apsver iespēju iegādāties laba zīmola lietotas riepas, kas izmaksā mazāk, taču tā ne vienmēr ir veiksmīgākā izvēle. Pat ja nav šaubu par zīmola kvalitāti, izvēloties jau lietotas riepas, nevar būt drošs par to izmantošanas un uzglabāšanas apstākļiem – arī tie lielā mērā ietekmē riepu kvalitāti un veiktspēju.

Visdrošākā izvēle tomēr irjaunas riepas. Turklāt daudz labu variantu atradīsiet arī vidējā un ekonomiskajā klasē. Ja nav pārliecības par labāko risinājumu, jautājiet ekspertiem!

Ja vajadzīgas kvalitatīvas riepas Rīgā, ieskatieties www.riepaugaraza.lv. Riepu serviss piedāvā uzticamas auto riepas, pieejami arī lietie diski. Riepu Garāža pakalpojumu klāstā ir arī riepu montāža un riepu balansēšana.

Zinošie speciālisti ieteiks labākos risinājumus tieši priekš Jūsu auto!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.