Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Treneris Kārlis Beikerts: konkurence veicina spēlētāju progresu

Futbols ir spēle, kas daudziem patikusi jau no bērnības. Tā tas ir arī Kārlim Beikertam, kurš šo sporta veidu tagad palīdz apgūt bērniem un jauniešiem. Viņš strādā par treneri bērnu un jauniešu futbola klubā “Jēkabpils”, Jēkabpils un Sēlijas sporta skolās, nodarbības vadot jaunajiem sportistiem arī Gostiņu stadionā. Arī Kārlis pats aktīvi “dzenā” bumbu un atzīst, ka šobrīd viņa dzīvē lielākoties ir tikai futbols. Par to arī saruna ar treneri.
— Kas futbolā ir saistošākais, lai bērniem ieteiktu trenēties šajā sporta veidā?
— Futbols noteikti nav vienkāršākais sporta veids, jo jābūt gan fiziski, gan mentāli izturīgam. Interesants gan un teicami norūda, bet jāiegulda arī liels darbs. Jābūt lielai noturībai un jāspēj pārvaldīt visu ķermeni, apgūt un prast izmantot daudzas tehniskas nianses. Sākumā futbols šķiet vienkāršs sporta veids, bet jāiemācās daudz. Nereti vienkāršās lietas ir pašas sarežģītākās. Futbolistam spēles laikā jāspēj domāt vairākus gājienus uz priekšu, pamanīt, kas notiek visapkārt. Iesācējiem raksturīgi, ka viņi visu laiku skatās zemē uz bumbu, un paiet laiks, līdz apgūst prasmi labi novērtēt laukuma situāciju — ko darīs, kad saņems bumbu. Ir jādomā un ļoti ātri. Dažiem bērniem sākumā ir bailes no bumbas sitiena, bet ar laiku norūdās un viss ir kārtībā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.