Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Traucē piemājas iedzīvotājiem

SAIMNIEK, NEKO NEAIZMIRSI? Aizkrauklē, Spīdolas ielā 8, ilgstoši novārtā pamestais tumšas krāsas BMW markas automobilis jau nonācis pašvaldības policijas redzeslokā. Diemžēl šobrīd pašvaldības policijai nav resursu, lai pārvietotu transportlīdzekli piespiedu kārtā, tāpēc tas turpina būt par skabargu piemājas iedzīvotāju acīs. Gintas Grincēvičas foto.

Redakcijā vērsās Spīdolas ielas 8. nama iedzīvotāji no Aizkraukles par tumšas krāsas automašīnu, kas, pēc iedzīvotāju teiktā, nav kustināta vismaz gadu. Iedzīvotāji sūdzas, ka tā apdraud drošību — novietota tā, ka nelaimes gadījumā glābšanas dienestu darbs tiktu apgrūtināts, ierobežots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada pašvaldības policijā vairākkārt saņemtas iedzīvotāju sūdzības par ilgstoši novietotām satiksmē neizmantotām automašīnām, kas atstātas tam neparedzētā vietā.

Par konkrēto BMW markas automašīnu jau 2022. gada oktobrī Aizkraukles novada pašvaldības policijā tika lemts par administratīvā pārkāpuma procesa sākšanu. Pamatojoties uz Aizkraukles novada domes saistošajiem noteikumiem, kas noteica, ka Aizkraukles novada sabiedriskās vietās tam neparedzētās vietās aizliegts novietot atkritumu konteinerus, satiksmē neizmantojamas automašīnas vai citus lielgabarīta priekšmetus (spēkā līdz 2022. gada 31. decembrim), tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un lieta nosūtīta izskatīšanai Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

Ministru kabineta noteikumos ir atrunāts, kādos gadījumos transportlīdzekli atzīst par ilgstoši atstātu uz ceļa. Ja tiek konstatēts kāds no šo noteikumu uzskaitītajiem gadījumiem, pašvaldības policijas amatpersonas pieņem lēmumu atzīt transportlīdzekli par ilgstoši atstātu uz ceļa un noformē paziņojumu, kurā ir noteikts termiņš, kura laikā automašīna ir jāpārvieto. Pēc termiņa beigām pašvaldības policijas amatpersonas pārbauda, vai transportlīdzeklis ir pārvietots vai nē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārvietošanai noteikts 45 dienu termiņš, ja transportlīdzeklim ir derīga tehniskās apskates uzlīme, un 15 dienu — ja nav veikta valsts tehniskā apskate.

Anita Ozola, Aizkraukles novada pašvaldības policijas priekšniece, skaidro, ka paziņojumu kā vienkāršo pasta sūtījumu sūta uz personas deklarēto dzīvesvietas adresi, līdz ar to, ievērojot Paziņošanas likumā noteikto, pie norādītā termiņa summējas vēl septiņas dienas. Ja pēc noteiktā termiņa transportlīdzeklis nav pārvietots, Ceļu satiksmes likums paredz, ka transportlīdzeklis, kas Ministru kabineta noteiktajā kārtībā atzīts par ilgstoši atstātu uz ceļa, var tikt pārvietots piespiedu kārtā, novietojot to speciālā stāvvietā. Šobrīd Aizkraukles novadā nav izveidota šāda stāvvieta, jo tās izveide un uzturēšana prasa ievērojamu līdzekļu ieguldīšanu.

Ņemot vērā, ka Aizkraukles novada pašvaldības policijai nav tādu resursu, lai katru dienu Aizkraukles novadā fiksētu pamestas automašīnas, iedzīvotāji aicināti ziņot, ja savā pagalmā vai uz ielas pamana kādu mašīnu, kura jau ilgstoši stāv uz vietas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.