Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Top kora dziesmu albums ar dziesmām par Daugavu. Izlasi apkopos kompaktdiskā.

EDUARDS GRĀVĪTIS, Aizkraukles novada vidusskolas jauniešu kora “De Cantare” diriģents. Foto no “Staburaga” arhīva

Aizkraukles pilsētas kultūras centrā notiek darbs pie kora dziesmu ierakstīšanas. Tās apkopos kompaktdiska formātā, kas būs reprezentatīva dāvana novada viesiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eduards Grāvītis, Aizkraukles novada vidusskolas jauniešu kora “De Cantare” diriģents, ir viens no projekta vadītājiem. Viņš teic, ka kora dziesmu apkopojums ir kā piemineklis attālinātajam darbam pandēmijas laikā. Neraugoties uz daudziem aizliegumiem kovida laikā, koru mēģinājumi notika, cilvēki strādāja. Ierakstu apkopojuma tēma izvēlēta saistībā ar Aizkraukles novadu vienojošo likteņupi Daugavu. Tāpat kā kovida laikā, kā saka diriģents, visiem liktenis bija viens, arī šajā projektā piedalās bērnu un jauniešu, kā arī vidējās paaudzes un senioru kori. Kopumā paredzēts apkopot vairāk nekā desmit Aizkraukles novadu koru iedziedātu kompozīciju. Lai taupītu laiku un resursus, dziesmu ieraksti notiek nevis studijā, bet Aizkraukles novada kultūras centra lielajā zālē. Līdz šim bijušas divas ierakstu reizes, un tajās piedalījās Kokneses, Skrīveru un Aizkraukles kori. Šajās un arī turpmākajās reizēs klātienē līdzdarbosies komponists Valdis Zilveris, kuram saknes ir Aizkraukles pusē. Viņš dziesmām veido instrumentālo apdari.

Ierakstu galarezultāts, kāds pašlaik panākts kopīgās sarunās, ir kompaktdiska formāts, ievietots atbilstoši noformētos vāciņos, kas kalpotu arī kā reprezentabla dāvana novada viesiem. Nākamā gada maijā Kokneses pilsdrupās paredzēta diska prezentācija. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.