Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Top jauns tūristus aicinošs objekts: Mazzalvē pārmaiņas pieredz senais Marijas tilts

Šajā pavasarī sākušies rekonstrukcijas darbi Marijas tiltam pār Dienvidsusēju Ērberģē. Darbus paredz veikt līdz jūlija vidum.
Būs vizuāli pievilcīgāks
Mazzalves pagasta pakalpojumu centra vadītāja Zeltīte Odiņa teic, ka tilta pārbūve, pirmkārt, bija nepieciešama, lai uzlabotu tā tehnisko kārtību. Pēdējos gados tilta malas vairākās vietās sāka drupt. Sava daļa līdzekļu nepieciešama ne tikai praktiskiem darbiem, bet arī tam, lai tiltu padarītu vizuāli pievilcīgāku. Zeltīte Odiņa stāsta, ka pieaicinātais eksperts secinājis — tilta vecākās akmens konstrukcijas ir vēl senākas par tiltu pār Ventu Kuldīgā. Kā zināms, tas celts 1874. gadā. Marijas tilts saspridzināts kara laikā, vēlāk tā vietā tapis pagaidu tilts no koka, savukārt pašlaik lietotais mūra ir jau trešais. No sākotnējās, pirmās būves saglabājušies vien noapaļotie tilta gali.
Mazzalves pamatskolas direktors, Aizkraukles novada domes deputāts Aivars Miezītis devis savu redzējumu tam, kāds tilts varētu izskatīties pēc pārbūves. Viņš teic, ka tilta vidusdaļā būs izbūvētas skatu platformas, kuras centrā būs galds, tam apkārt soli un aiz tiem laternas. Apmeklētāju drošībai laukuma malas norobežos margas. Projektā iekļauta arī tilta izgaismošana, tāpēc diennakts tumšajā laikā apmeklētājiem būs interesanti uzturēties uz tilta un tā apkārtnē. Tilta pārbūvei būtu jābeidzas pirms tradicionālajiem Marijas tilta svētkiem, kas plānoti 22. jūlijā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.