Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Top “Gaismas vārti”

Latvijai būs sava Stounhendža
Aprīlī Aizkraukles novada pašvaldībai ieceri par skulpturālā ansambļa “Gaismas vārti” izveidošanu Sunākstes pagastā izklāstīja “Stendera biedrības” pārstāvis Pēteris Stradiņš.
Pēteris Stradiņš ir Rīgas Stradiņa universitātes docents, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra ķirurgs. Viņš arī aktīvs Sēlijas novada patriots. Stradiņu dzimta vairākās paaudzēs dzīvojusi no Sunākstes netālajā Viesītē, un tās ceļi krustojās ar Gotharda Frīdriha Stendera jeb Vecā Stendera dzimtu. Kā zināms, Stenders bija apgaismības laikmeta vācbaltiešu luterāņu teologs, Sēlpils un Sunākstes mācītājs, latviešu laicīgās rakstniecības dibinātājs. Vēlāk, padomju laikos, Pauls Stradiņš ieguldīja daudz darba, pētot un rakstot par Stendera dzimtas nopelniem.
Pēteris Stradiņš ir Paula Stradiņa, kā vārdā nosaukta slimnīca un universitāte Rīgā, mazdēls. Arī Paula dēls un Pētera tēvs profesors Jānis Stradiņš devis lielu ieguldījumu Sēlijas kultūrvēsturiskā novada atdzimšanā un attīstībā. Pēc Jāņa Stradiņa nāves 2019. gadā Stradiņu dzimta vienojusies par citādu abu dižgaru vārdu iemūžināšanu, un tapa ideja par skulpturālā ansambļa “Gaismas vārti” izveidi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.