Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tīra mašīna – priecīgs prāts! Padomi mašīnas pulēšanai

foto no unsplash.com

Nevar noliegt – daudziem automašīnas ieņem tikpat lielu nozīmi kā mājas vai apģērbs. Galu galā – tajās pavadām lielu daļu sava laika. Tieši tāpēc ir vērtīgi gūt zināšanas par to, kā automašīnu uzturēt labā tehniskajā un, protams, arī vizuālājā stāvoklī.

Liela nozīme šajā jautājumā var būt auto virsbūves pulēšanai. Mūsdienās, lai kārtīgi nospodrinātu savu automašīnu, nav nepieciešams izdot milzu naudu. Ievērojot dažus noteikumus, auto keramiskais pārklājums izskatīsies kā jauns. Lūk, padomi, ko ņemt vērā, lai veiksmīgi veiktu automāšanas pulēšanu un iegūtu lielisku rezultātu.

Rūpīgi iztīri mašīnu, pirms sāc to pulēt

Ja nekad iepriekš vēl neesi pulējis savu auto, visticamāk, prātā nāk jautājums, vai nepieciešams to vispirms nomazgāt. Atbilde ir nepārprotams “jā”.

Pirmais solis, kas jāveic pulēšanas procesā, ir automašīnas iztīrīšana, lai atbrīvotos no netīrumiem, putekļiem, skrāpējumiem un jebkā cita, kas varētu traucēt patīkamai pulēšanai. Ideālajā gadījumā – novieto automašīnu jaukā, ēnainā vietā, prom no tiešiem saules stariem. Tas nepieciešams, lai izvairītos no karstuma, kas tūliņ izžāvēs ziepes uz auto, tādējādi atstājot blāvu virsmu – tieši to, no kā centies izvairīties.

Nomazgā logus, spoguļus, tīrītājus, riepas, kā arī pievērs īpašu uzmanību priekšējam bamperiem, kas bieži sastopas ar šļakatām un citiem gružiem no ceļa. Tāpat noņem nevajadzīgās uzlīmes, kas vairs nav derīgas.

Turies pa gabalu no gružiem

Pirms sāc savas automašīnas pulēšanu, pārliecinies, ka tavā darba zonā nav nekā, kas varētu traucēt procesam. Tas var būt jebkas – sākot ar sienām, līdz pat kastēm un āra mēbelēm. Tāpat pārliecinies, ka bērnu un mājdzīvnieku nav transportlīdzekļa tuvumā.

To, ko nevēlies pulēt, nosedz ar brezentu. Pēc tam, lai process būtu veiksmīgāks, novieto automāšīnu uz cietas virsmas, lai tīrīšanas laikā tai nepiekļūtu dubļi vai jebkas cits.

Apstrādā virsmu ar mālu

Vēl viens solis, ko nevēlies aizmirst – virsmas apstrādāšana ar mālu. Pat ja esi jau kārtīgi iztīrījis savu automašīnu, uz tās, visticamāk, ir netīrumi, kurus nav tik vienkārši nomazgāt.

Šajā gadījumā lieliski noder māls, kas aizsargās automašīnas apdari, vienlaikus pienācīgi sagatavojot to pulēšanai. Vispirms uz auto izsmidzini kādu smērvielu, pēc tam ar mālu vienmērīgi pārej pāri automašīnas virsmai. Atceries nespiest to pārāk spēcīgi – pretējā gadījumā vari sabojāt krāsojumu.

Pulēšanas švammi allaž saglabā mitru

Vēl viens būtisks faktors, kas ir jāpatur prātā, pulējot automašīnu – vienmēr uzturi aplikatoru mitru. Ja pulēšanas “švammīte” tīrīšanas laikā izžūst, tā var radīt neatgriezeniskus bojājumus tava transportlīdzekļa pārklājumam, kas aizsargā automašīnas krāsu. Lai tā nenotiktu, sev tuvumā turi spaini ar ūdeni vai šļūteni, ar kuras palīdzību vajadzības gadījumā varēsi samitrināt švammīti.

Nesteidzies!

Steiga šajā procesā ir ienaidnieks. Protams, ir ļoti daudz soļu, kas jāveic, un kopumā “auto detailing” jeb pulēšana ir visai piņķērīgs process, tomēr pretojies kārdinājumam steigties ar savu transportlīdzekļa pulēšanu. Tā vietā – pārvietojies pa auto lēni, pievērs uzmanību ikkatrai detaļam un sīkumam. Centies izmantot vienmērīgu spiedienu, lai precīzi nogludinātu radušos traipus vai svītras.

Ļauj automašīnai nožūt

Neķeries klāt nākamajiem darbiem (piemēram, vaskošanai), pirms automašīna ir kārtīgi nožuvusi. Šo aspektu ir būtiski ņemt vērā, lai aizsargātu transportlīdzekļa krāsojumu. Lai izvairītos no traipiem, kas var veidoties žūšanas procesā, nosusini auto, izmantojot mikrošķiedras dvieli. Labāko rezultātu sasniegsi tad, ja veiksi kustību virzienā no augšas uz leju.

Lai uzturētu savu automašīnu nevainojamā kārtībā, atceries veikt kārtīgu tās apkopi gana regulāri. Mūsu mājaslapā https://www.bdauto.lv/ atradīsi visu nepieciešamo auto pulēšanai Rīgā un citviet Latvijā. Apbruņojies ar pacietību un ķeries vērtīgajam darbiņam klāt – tava automašīna to novērtēs!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.