Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tikšanās ar 4. maija deklarācijas kluba prezidenti Veltu Čebotarenoku

Baibas Skabas foto.

4. maija priekšvakarā Likteņdārzā notika tikšanās ar 4. maija deklarācijas kluba prezidenti Veltu Čebotarenoku ciklā “Tikšanās ar personībām”. Viņa bija no tiem 138 Latvijas PSR Augstākās Padomes deputātiem, kas balsoja par mūsu valsts neatkarību. Tikšanos vadīja Veltas Čebotarenokas meita, Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Lauma Paegļkalna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar Likteņdārzu man saistās senas atmiņas. Apmēram pirms gadiem 20 pie mums uz kluba valdes sēdi atnāca Sandra Kalniete. Viņa stāstīja par vīziju, par Likteņdārzu, par vietu, kur rast mierinājumu tām dvēselēm, kuras nav paglabātas Latvijā, kuras gājušas bojā Sibīrijas sniegotajos plašumos. Es Likteņdārzā rodu mieru, skaidrību, sapratni par to, ka tauta ir spējīga cīnīties, tauta ir spējīga sacelties, un tauta pat pēc izsūtījuma ir vēlreiz atguvusi savu muguru, atguvusi savu taisnību un atkal ieguvusi neatkarību. Šie akmens krāvumi, kas ir ceļā, staigājot pa Likteņdārzu, ir cilvēku dvēseles, kuras gājušas bojā visos Latvijas pastāvēšanas laikos,” sacīja Velta Čebotarenoka.

1990. gada 4. maijā Velta Čebotarenoka bija starp tiem 138 Augstākās Padomes deputātiem, kas nobalsoja par Latvijas neatkarību. “Tu sēdi, turi abus īkšķus un domā — ak, dievs, viss, kas uz pasaules vien var pastāvēt, lai tikai, tikai pietiktu balsu! Lejā cilvēki, ir pacēlums un arī bailes. Paši arī skaitījām līdzi, pēc tam bija gaviles. Tāda laimes sajūta, ka mēs esam tiešām kaut ko lielu, nozīmīgu izdarījuši!” atminas Veltas kundze vēsturisko sēdi un piebilst, ka 4. maijā nebija bail, bail bija pēc gada 21. augustā — puča laikā.

Muzikālu sveicienu bija sanākušajiem bija sarūpējis Andris Felss — Krustpils puses zemnieks, bijušais Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts, kurš arī tālajā 1990. gadā balsoja par Latvijas neatkarību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.