Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tikai tāds sīkums

Ilustrācija veidota ar canva.com

Vai tas būtu veikals vai kāda cita iestāde, vēlamies, lai pie tās būtu stāvvieta mūsu dzelzs rumakiem. Lai tajā ērti novietot auto un lai tā būtu pietiekami plaša, kā arī lai ērti no tās būtu izbraukt. Bez šīm vēlmēm ir vēl viena, ne mazāk būtiska — lai tā būtu bez bedrēm un citām grambām. Vēl pavasarī pie lielveikalu stāvvietām varēja saķert galvu. Lielākoties tajā esošo bedru dēļ, ka jādomā, kā veiksmīgi visas apbraukt. Gaismas ielas veikalu — “IGA centra” un “Maximas”— automašīnu stāvvietām bedres tika “aizlāpītas”. Nule pie “IGA centra” arī atjaunoti nodzisušie krāsojumi. Ar bultiņām norādīts braukšanas virziens, bet novērojumi liecina, ka arvien vēl ir vadītāji, kuriem laikam šķiet, ka bultiņas sazīmētas, jo nebija citu variantu, kā izlietot balto krāsu, tādēļ norādes var neņemt galvā un novietot mašīnu, kur citiem būtu jābrauc.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr ir viens veikals, kura vadībai šķiet, ka pircēji savas mašīnas var lauzt uz nebēdu. Te es domāju veikalu “Beta” Druvas ielā. Jau iebraucamais ceļš uz veikalu ir vienās grambās, domā, vai braukt pa vienu ceļa pusi vai pa otru? Ja tajā laikā kāds brauc pa pretējo pusi, izvēles nav — jābrauc pa savu. Būtībā lielas atšķirības jau nav, jo grambas teju no vienas vietas. Pie veikala liela, ērta stāvvieta. Viss jau būtu labi, ja vien to “nerotātu” bedres. Daža ir diezgan dziļa. Kas zina, noteikti piesargājas. Ja bedre pielīst, piesnieg un pēc tam kūst, kā arī tumsā to var nepamanīt. Tāpat kāda asfalta kārta nošķēlusies invalīdiem domātajā stāvvietā. Bail iedomāties, ka nabaga invalīds to varētu nepamanīt un, nedod die’s, gūt kādu traumu!

Tāpat no veikala puses pirms vairākiem gadiem tika lauzts asfalts visā Jaunceltnes ielas platumā. Pēc remontdarbiem ilgi bija jāgaida, kad pārrakto vietu kaut kā “aizlīmē”. Cik sen, kā Jaunceltnes ielu izveidoja no jauna, bija prieks pa to braukt. Pagaidām gan tikai cerība, ka tad, kad asfaltēs Skolas ielu, kārtīgi “aizlāpīs” remontdarbu dēļ pārrakto posmu ielas galā.

Lieki piesaukt ārzemju pieredzi, kur pie lielveikaliem izdalītas atsevišķas stāvvietas invalīdiem un automašīnām, kas pārvadā bērnus. Mazāka veikala vai ēstuves īpašnieks gādā par visu, lai klients justos labi un viņam būtu vēlme iegriezties vēlreiz. Grambu un bedru dēļ to negribas darīt. Ja veikala vadība vēlas piesaistīt pircējus, tas jādara ne tikai ar precēm, bet arī ar automašīnu stāvvietām, kaut vai “aizlāpot” bedres. Tikai tāds sīkums. Svarīgi ir ne tikai citā krāsā fasādei paneļus nomainīt, bet arī sagādāt ērtāku piekļuvi! Tirgotāji vienmēr pauduši, ka viņiem svarīgs katrs pircējs un nevienu negrib zaudēt. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.