Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tamborētu rakstu bagātība. Vīramātei visas mēbeles bija apklātas ar sedziņām

Ivetas Skabas foto

Arī šogad Aizkraukles centrālās bibliotēkas lasītava savus apmeklētājus pārsteigs ar dažādām izstādēm. Šoreiz tas saistoši būs rokdarbniecēm, jo visu janvāri varēs apskatīt Alfijas Cornas un Vitas Rozenbergas tamborējumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē vērojama tamborētu rakstu bagātība, šķiet, divas vienādas sedziņas tajā neatrast. Vecākās paaudzes aizkrauklieši noteikti atceras Alfiju Cornu un zina, ka viņa bija liela rokdarbniece. Šomēnes, 14. janvārī, Alfijas kundzei būtu apritējuši 93 gadi, un agrāk viņai bija sapnis savus darbiņus parādīt arī citiem. Alfijas kundze gan to nepaspēja, toties viņas piemiņu vēlējās pagodināt vedekla Vita Rozenberga, izstādē izliekot vīramātes tamborētos galdautus. “Viņa visu laiku tamborēja vai adīja, bija apveltīta ar lielu pacietību, mācēja skaisti salikt krāsas. Vīramātei visas mēbeles bija apklātas ar sedziņām,” stāsta Vita.

Izstādē apskatāmas arī Vitas tamborētās sedziņas. Viņu tamborēt iemācīja meita, iespējams, tas bija vīramātes ietekmē. Vita stāsta, ka viņai ļoti patīk tamborēt sedziņas un to radīšanai pārsvarā izmanto linu diegus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.