Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Svētki dalībniekiem un skatītājiem. Ļoti spēcīga konkurence — savu prasmi rāda daudzi augsta līmeņa jātnieki

Sandras Pumpures foto

Krustpils pagasta “Līčos” jau sesto reizi aizvadīts pasākums “Svētki kopā ar zirgiem” un sacensības “Krustpils kauss 2023”, ko rīko Jēkabpils novads sadarbībā ar “Mīļdzīvnieku biedrību”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums, kas notiek netālu no Pļaviņām, ieguvis atpazīstamību un popularitāti gan dalībnieku, gan apmeklētāju vidū. Apmeklētājiem, īpaši bērniem, kā allaž, bija sarūpēta plaša programma — tirdziņš, radošās darbnīcas, piepūšamās atrakcijas, iespēja aplūkot mini zoo “Karlīnas” trušus, vizināties ar laivu pa Aivieksti, kā arī zirga un ponija mugurā, vērot šovu ar zirgiem un dejotāju priekšnesumus, baudīt laiku šo majestātisko dzīvnieku tuvumā un vērot sacensības.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi ar lielu dalībnieku skaitu, jāšanas sporta sacensības šogad notika divas dienas. Ceļu uz “Līčiem” dalībnieki mēroja no tālākiem un tuvākiem novadiem. Viņu vidū Aizkraukles novada jātnieki, kuri pārstāvēja dažādas komandas, gūstot arī godalgotas vietas. Kopumā abās dienās aizvadīti 232 starti dažādos maršrutos.

“Mīļdzīvnieku biedrības” vadītāja Zanda Bojere atzīst, ka sacensībās bija iespēja piedalīties jātniekiem ar dažādu pieredzi. Konkurence bija ļoti spēcīga, un sacensību pirmajā dienā savu prasmi rādīja daudzi augsta līmeņa jātnieki. Savukārt otrajā dienā sevi parādīt un pierādīt iespēja bija dota arī jaunajiem jātniekiem, zirgiem, kā arī bērniem, kuri startēja pat no piecu gadu vecuma savu treneru pavadībā. Pasākums bija spraigs un arī skatītājiem interesants. Bija gan azarts, gan prieks, aplausi un arī pa kādam kritienam. Sacensību tiesnesis un maršrutu sastādītājs bija Egīls Broks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar dažādu uzņēmēju atbalstu sacensību uzvarētājiem bija sarūpētas balvas. Šoreiz lielāko nodrošināja uzņēmums “Baltic Agro” — siena pārklājamo audumu, ko izcīnīt piedāvāja jaunajiem jātniekiem, startējot maršrutā ar 60 centimetru šķēršļu augstumu, dodot iespēju un motivējot tālākam darbam. Sīvā konkurencē to ieguva Diāna Kazašvilli no Bebrenes jātnieku sporta kluba “Gaita”.

Zanda Bojere teic, ka tās bija divas dienas lieliskas pieredzes un kopā pavadīts laiks visiem.

— Prieks par visiem dalībniekiem, īpaši mazajiem bērniem, kuri trenējas un piedalās sacensībās. Pārsvarā tās gan ir meitenes, un klubos diemžēl ir ļoti maz puišu. Gaidīts ir ikviens, arī “Mīļdzīvnieku biedrībā”, — saka Zanda Bojere, piebilstot, ka pasākums iecerēts arī nākamgad ar plašu programmu ne tikai jātniekiem, bet arī skatītājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.