Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Svētdien atzīmēs Starptautisko Frankofonijas dienu

Svētdien, 20.martā Latvijā un visā pasaulē atzīmēs vispasaules Frankofonijas dienu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau otro gadu Starptautiskās Frankofonijas dienas dalībniekus ar video uzrunu sociālajos tīklos sveiks Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

ĀM skaidro, ka Frankofonijas svētkus franciski runājošie visā pasaulē atzīmē katru gadu. Vairāk nekā 300 miljoni cilvēku piecos kontinentos godina kopējās vērtības – franču valodu, valodu un kultūru daudzveidību, kā arī apliecina savu vienotību un vēlmi dzīvot kopā, vienlaikus saglabājot savas atšķirības, bet daloties kopējās frankofonijas vērtībās.

Frankofonijas dienas parasti tiek organizētas laika posmā ap 20.martu – datumu, kurā tiek atzīmēta Starptautiskā Frankofonijas diena, kurai par godu notiek kultūras pasākumi, kas veltīti franču valodai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šie pasākumi notiek vienu vai vairākas nedēļas. Frankofonijas dienu mērķis ir raisīt interesi par frankofono kultūru un franču valodas apgūšanu, un iepazīstina ar frankofoniju tās dažādās izpausmes formās.

Latvija ir Starptautiskās Frankofonijas organizācijas (SFO) novērotājvalsts. Kopš 2008.gada oktobra sadarbība starp Latviju un SFO dalībvalstīm notiek gan divpusējā, gan daudzpusējā formātā. Piemērs Latvijas iesaistei SFO ir franču valodas mācīšana un popularizēšana valsts pārvaldes iestādēs.

Programmas dalībnieki franču valodu apgūst gan grupās, gan individuāli, kā arī tematiskajos semināros par starptautiskiem jautājumiem. Ar savu parakstu, Latvija apliecināja iesaistīšanos un savu dalību Starptautiskajā Frankofonijas organizācijā, kura apvieno 88 valstis, no kurām 54 ir pilntiesīgas dalībvalstis, 27 ir novērotājas un septiņas ir asociētās valstis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad frankofoniju atzīmē visu martu vairākās Latvijas pilsētās, kur notiek gan tiešsaistes, gan arī klātienes pasākumi. Īpaša uzmanība pievērsta kultūru dažādībai un starpkultūru dialogam.

Notikumus kopīgi organizē franciski runājošo valstu vēstnieki un vēstnieces, tostarp Beļģija, Kanāda, Francija, Valonijas-Briseles Federācija, Slovākija, Rumānija, Moldova un Šveice. Uzmanības centrā šogad ir arī vairāki notikumi, kas organizēti sadarbībā Francijas vēstniecībām un Francijas institūtiem Lietuvā un Igaunijā, informēja ĀM.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.