Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sveic Gada balvas sportā ieguvējus. Gada sportistes tituls visu laiku labākajai Latvijas distanču slēpotājai Patrīcijai Eidukai

“Gada sportiste”, distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka kopā ar mammu Anitu. Gintas Grincēvičas foto

Aizkraukles novada sporta centrā aizvadīts gadskārtējais sportistu godināšanas pasākums “Aizkraukles novada Gada balva sportā 2023”. Tā ir reize, kad sportisti un treneri sporta centru apmeklē uzposušies, nomainot sporta apavus pret ko glaunāku, lai kopīgi atpūstos un atskatītos uz pērnajā gadā sasniegto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gada sportisti” — Andrejs Gražulis un Patrīcija Eiduka

Pirmais vairāk nekā 300 viesu lielo pulku uzrunāja Aizkraukles novada sporta centra vadītājs Valdis Padoms: “Šādā formātā šo pasākumu organizējam otro gadu. Prieks redzēt tik kuplu pulku sportistu un ar sportu saistītu cilvēku. Mēs visi esam sportā — vieni startējot, citi atbalstot. Paldies visiem, pieredzējušiem sportistiem un entuziastiem, kas veido komandas un startē pārstāvot novadu, un nes mūsu vārdu ne tikai Latvijā, bet arī plašajā pasaulē. Paldies par pagājušā gada startiem un veiksmi šajā gadā!”

Arī šogad vakara oficiālo daļu vadīja kolorītais pasākumu vadītājs Uģis Melderis. Balvas pasniedza 14 nominācijās, izceļot pērn augstvērtīgāko rezultātu uzrādījušos sportistus, viņu trenerus, sporta dzīves mecenātus, sportiskākās ģimenes, komandas un pērn aizvadītos sporta pasākumus.

Viena no galvenajām balvām ir tituls “Gada sportists” un “Gada sportiste”. Pelnīti šie tituli pienācās — basketbolistam Andrejam Gražulim un distanču slēpotājai Patrīcijai Eidukai, kas pērn guva pasaules līmenī atzīstamus rezultātus. Andrejs personīgi uz pasākumu ierasties nevarēja, jo tobrīd cītīgi gatavojās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlei. A. Gražulis pērn spēlēja Latvijas izlases sastāvā, kas Pasaules kausā basketbolā izcīnīja augsto 5. vietu. Pēc balvas klātienē varēja ierasties titula “Gada sportiste” īpašniece Patrīcija Eiduka. Viņa pagājušajā sezonā Pasaules čempionātā skiatlonā izcīnīja augsto 11. vietu, “Tour de Ski” kopvērtējumā ieņēma 14. pozīciju. “Vēlējos jums visiem pateikt lielu paldies par atbalstu. Milzīgs paldies arī Aizkraukles novada domei — bez jums šie sasniegumi nebūti iespējami. Ir liels prieks būt šeit, starp tik daudziem sportistiem. Lai veiksme pavada arī šajā sezonā!”, saņemot balvu, klātesošos uzrunāja Patrīcija, kuru uz pasākumu pavadīja mamma Anita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicas ilggadējiem treneriem

Īpašs gods ir balvas “Mūža ieguldījums sportā” pasniegšana. Šogad to piešķīra diviem cienījamiem un ilggadējiem treneriem, kuru paspārnē izauguši vairāki augsta līmeņa sportisti. Viena balva ceļos pie Jura Gaiļa, kurš handbolam veltījis 32 gadus. Viņš izaudzinājis daudzus Latvijas nacionālās jauniešu/junioru un pieaugušo izlases dalībniekus, tostarp Andreju Kuzminu, Alekseju Kuzminu, Evaru Klešniku, Helmutu Tihanovu, Andreju Demidovu, Edgaru Vadzīti, Ati Gaili un citus. J. Gailis trenēt Stučkas jauniešus sāka 1978. gadā, strādāja līdz 2010. gadam, kad veselības problēmu dēļ devās pelnītā atpūtā. Otras balvas par “Mūža ieguldījumu sportā” pasniegšanu klātesošie pavadīja ar stāvovācijām vairāku minūšu garumā — to pasniedza ilggadējam Kokneses vieglatlētikas trenerim Igoram Lullem, kas savā profesijā nostrādāja vairāk nekā 50 gadu un šobrīd arī atrodas pelnītā pensijā. Savas trenera karjeras laikā viņš sagatavojis vairākus olimpisko spēļu dalībniekus — Māri Bružiku, Aināru Podnieku, Igoru Kazakeviču un Lauru Igauni. Bez minētajiem olimpiešiem I. Lulle ir trenējis un sagatavojis desmitiem Latvijas čempionātu medaļnieku. No vieglatlētikas treniņiem uz citiem sporta veidiem pārgājuši arī tādi sportisti kā Andrejs Gražulis un Edgars Rēķis. I. Lulle ir atstājis lielu un neatsveramu mantojumu Kokneses sporta dzīvē. Viņa vadīto treniņu un audzēkņu sasniegumu līmenis ir nostādījis Koknesi Latvijas vieglatlētikas kartē blakus lielākajām sporta skolām un pilsētām. I. Lulle savā uzrunā pateicās Mārim Bružikam, kurš ar saviem panākumiem uzcēlis simbolisku pieminekli trenera darbam. “Māris Spānijā, Madridē, Eiropas čempionātā 1986. gadā trīsoļlēkšanā aizlēca 17,54 metrus tālu, kas tolaik bija jauns pasaules rekords! Domāju, lai atkārtotu vai pārspētu šādu rezultātu, vajadzēs vēl gadus 100!” sacīja ilggadējais treneris Igors Lulle.

Savas balvas pasniedza arī Aizkraukles novada sporta centrs. Pirmā par sasniegumiem sportā devās pie handbola komandas “S&A”. Pērn komanda izcīnīja 3. vietu Latvijas čempionātā pirmajā līgā vīriešiem, kas deva iespēju sacensties virslīgā. Balvu saņēma arī veterānu 45+ florbola komanda “Aizkraukles novads”, kas pērn ieguva 3. vietu 45+ vecuma grupas turnīrā. Balvu pasniedza komandas “Motosport 77” pārstāvjiem, kuri jau trešo gadu pēc kārtas izcīna čempionu komandas titulu un kausu. Piecās no 13 ātrumlaivu klasēm “Motosport 77” piloti izcīnīja čempionu titulus. Pērn komandas sastāvā startēja 13 ātrumlaivu piloti deviņās dažādās klasēs. Šogad uzbūvētas divas jaunas elektroātrumlaivas. Tāpat balvu par sasniegumiem pasniedza arī Aizkraukles pauerliftinga komandai, kas uzvarēja Latvijas kausā spēka trīscīņā un kuras jaunieši līdz 18 gadiem izcīnīja 2. vietu Latvijas čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus. Vēl vienu īpašu paldies pateicības formātā sporta centra pārstāvji teica Jānim Duberim, Aigaram Zīmelim un Artim Zvejniekam par entuziasmu slēpošanas trašu izveidē un uzturēšanā.

“Aizkraukles novada Gada balvas sportā 2023” nominanti

 “Gada sportists” — Andrejs Gražulis (basketbols)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Gada sportiste” — Patrīcija Eiduka (distanču slēpošana)

 “Gada jaunatnes sportists” — Elīna Lazdoviča (vieglatlētika)

 “Cerība sportā” — Marta Užule (vieglatlētika) un Kārlis Spilbergs (karatē)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Gada tehnisko sporta veidu sportists” — Dāvis Briedis (motošosejas braucējs)

 “Gada balva veterānu sportā” — Normunds Laucis (garo distanču skrējējs)

 “Gada treneris” — Mārtiņš Holsts (vieglatlētika)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Gada sporta skolotājs” — Jeļena Čerņauska (Bebru pamatskola)

 “Gada komanda” — Latvijas čempionāta otrās līgas florbola komanda “Aizkraukle/Koknese”

 “Sportiskākā ģimene” — Daces un Ģirta Kalnozolu ģimene

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Mūža ieguldījums sportā” — Juris Gailis (handbols) un Igors Lulle (vieglatlētika)

 “Gada aktīvākā sporta biedrība/organizācija” — sporta klubs “Skanste” (velosports)

 “Gada entuziasts sportā” — Zintis Milaičikovs (futbols) un Jānis Censonis (basketbols)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Gada mecenāts sportā” — Uldis Krievārs (Vecbebri)

 “Gada sporta pasākums” — armvrestlinga sacensības Jaunjelgavā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.