Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sveču dienā stundas notiek sveču gaismā

PĒRSES SĀKUMSKOLĀ Sveču dienā bija īsta Sveču balle. Foto no D. Andersones albuma

Sveču dienā uz Sveču balli Pērses sākumskolā aicināja dažādas sveces un svečturi, kuras sagādāja bērni kopā ar vecākiem un skolotājiem. Jau senie latvieši Sveču dienu svētīja lielās gavilēs un priekos, jo šajā dienā daudz jātērē un jābauda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maģiskā sajūta apņēma ikvienu, kurš nonāca uz skatuves. Smaržu un krāsu bagātība, neparastas un ierastas formas, katrai un katram savs stāsts. Likās, ka miljons sveču liesmiņu laižas savdabīgā dejā. Šajā dienā bija apskatāma sveču un svečturu izstāde, nominējām sveci — karalieni, klausoties dzejas rindas, tautasdziesmas un ticējumus, izteicām prognozes par gaidāmo gadu.

Svētku dienā pieminējām bērnu grāmatu autori un ilustratori Margaritu Stārasti, kurai apritēja 110. jubileja. Pati Burtu meitiņa mūs apciemoja, iepazīstinot ar gaviļnieces dzīvi, daiļdarbiem un tēliem, vēlāk nākot ciemoties pie pirmsskolas grupas bērniem.

Mācību stunda sveču gaismā, to izbaudīja katrs bērns šajā dienā. Viņi atzina, ka bijis gana neparasti, mistiski, interesanti, kā arī visu laiku jādomā par drošību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sveču dienā daudz jāsmejas, lai visu gadu būtu priecīgs un jautrs. Šajā dienā lietās sveces iegūstot īpašu spēku un degot jo īpaši gaiši un ilgi.

Pēc Sveču balles darbojāmies praktiski, kausējot sveču galus un gatavojot parafīna iekurus, izmantojot vates plāksnītes, lai pēc tam tos nosūtītu Ukrainas aizstāvjiem. Paldies par sadarbību un atsaucību Vairai Lejniecei! Mūsu labo darbu pēcpusdienu iesāka pirmsskolas grupas bērni, kuru galvenais uzdevums bija sašķirot sveču galus pa krāsām, izkārtot plāksnītes un tad pašiem izmēģināt spēkus iekuru gatavošanā. Darbs nav grūts, bet atbildīgs gan! Iznākums vizuāli mums atgādināja čipsu ripiņas dažādās krāsās.

Paldies bērniem un vecākiem par atsaucību un piedalīšanos, paldies skolotājiem Dacei un Andrim Dombrovskiem, Madarai Jankalānei, Daigai Andersonei un Vitai Zariņai par maģiskās noskaņas radīšanu!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai viss Sveču mēnesis siltuma, gaismas, svētības un mīlestības piepildīts! 

Autors: Daiga Andersone

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.