Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Svarīgi randiņu padomi

Svarīgi randiņu padomi, kas jāņem vērā, ja Jūs meklējat kaut ko vairāk par piektdienas vakara satikšanos vai kādu, kas aizpildītu tukšumu Jūsu grafikā. Daudzi no cilvēkiem, kuri meklē laulību vai vismaz nopietnas, saistošas partnerattiecības, cīnās ar tiešsaistes iepazīšanās problēmām, jo neatrod jēgpilnus kontaktus. Ja plašs prezervatīvu klāsts ir pieejams online, tad atrast otro pusīti internetā ne vienmēr ir vieglāk, kā to izdarīt klātienē.

Vai tas Jums šķiet pazīstami?

Mēs kā tehnoloģiski izsmalcināta sabiedrība pārtiekam no viedierīcēm, lietotnēm un tūlītējas piekļuves. Tā kā mūsdienu iepazīšanās iemieso visus šos sasniegumus, mēs joprojām varam būt apmaldījušies. No vienas puses, šie sasniegumi dod mums iespēju droši uzrunāt daudzus cilvēkus, ar kuriem, mūsuprāt, mūsu ceļi parasti nesaskaras, taču, no otras puses, tie var kavēt spēju parādīties autentiskā veidā.

Vēl viena tiešsaistes iepazīšanās problēma ir tā, ka tā var mazināt pārliecību par to, ka mēs spēsim uzrunāt cilvēkus klātienē. Pastāv iespēja, ka Jūs palaidīsit garām patiesu saikni ar to simpātisko baristu, kuru redzat katru otrdienu. Tiešsaistes iepazīšanās arī potenciāli var aizsprostot uztveri par to, “ko mēs patiešām vēlamies”.

Tāpēc šeit ir aprakstīts, ko Jūs varat darīt, lai mēģinātu palielināt savas izredzes atrast autentiskas partnerattiecības, pilnībā nenorobežojoties no nebeidzamiem iepazīšanās profiliem.

Nr. 1. Esi apzināts, nevis pieradināts

Jūsu smadzenes sāk zaudēt interesi par reālo personu iepazīšanos profilos, jo pārlūkošana ir kļuvusi ne tik daudz par partnera meklēšanu, tā ir kļuvusi vairāk par ieradumu.

Pamēģiniet apzināti noteikt laiku, lai pārlūkotu tiešsaistes profilus, nevis ierasti šķirstīt bezgalīgos profilus, stāvot pie sarkanās gaismas, atrodoties tualetē, starp tikšanās reizēm, gaidot draugu, ar kuru vēlaties tikties vēlās brokastis, utt.

Nr. 2. Nosaki prioritātes tam, ko patiešām vēlies no partnera

Vai jūtat spiedienu, ka “Jūsu laiks iet uz beigām”? Šis pulkstenis daudziem vientuļajiem vīriešiem šķiet smags. Var rasties liels satraukums saistībā ar partnera atrašanu, precēšanos un, iespējams, ģimenes dibināšanu. Tas jo īpaši attiecas uz Jums, ja esat kā daudzi tūkstošgades cilvēki, kuri vispirms veidoja savu karjeru un tagad jūtas nervozi par savu bioloģisko pulksteni.

Izpratne par to, ko Jūs patiesi vēlaties no attiecībām, var šķist biedējoša, īpaši, ja esat sev teicis, ka nav atļauts būt izvēlīgam, jo nav laika.

Pieņemsim, ka Jums ir ārkārtīgi svarīgi atrast kādu, kuram ir tādi paši garīgie uzskati kā Jums vai kurš ir intelektuāls, bet pieņemsim arī, ka Jūs vēlaties precēties un radīt bērnus. Iespējams, esat nonācis sarežģītā situācijā, jo vēl neesat atradis kādu, kam būtu šīs garīgās un intelektuālās saites, bet esat atradis kādu, kas vēlas laulību un bērnu. Ko Jūs darāt?

Jums ir jābūt godīgam pret sevi attiecībā uz lietām, kuras Jūs patiesi vērtējat partnerī, un lietām, kuras patiešām vēlaties vai kuras Jums ir nepieciešamas no partnerattiecībām. Ja Jūs vēlaties laulību un bērnus, bet tas Jums rada stresu, domājot par laika grafiku. Vienkārši mēģiniet pārstrukturēt savas prioritātes, lai vispirms atrastu patiesu saikni.

Nr. 3. Uzdod jautājumus, kas patiešām ir svarīgi

Bieži randiņu laikā cilvēki baidās uzsākt jēgpilnas tēmas vai nezina, kā radīt saikni, pamatojoties uz vērtībām, dzīves mērķiem, pasaules uzskatiem, attiecību mērķiem, uz to, kas patiešām ir svarīgi! Tā vietā daudzi virspusēji sarunājas par darba un privātās dzīves līdzsvaru, slēpošanu vai nesenajiem ceļojumu galamērķiem randiņu pēc randiņa, pēc randiņa. Arī tās ir svarīgas lietas, ko pārrunāt, taču Jūs palaižat garām iespēju izprast šī cilvēka būtību (t. i., potenciāli izšķiežot savu laiku).

Nr. 4. Esi uzmanīgs pret savām lietām un to, no kurienes tās patiesi nāk

Mums visiem ir bagāža. Mums visiem vienā vai otrā brīdī ir bijušas aizķeršanās ar emocijām, vajadzībām, ievainojamību, seksu, intimitāti (utt.). Tas ir normāli! Instagram attēli par mīlošām attiecībām ne vienmēr ir īsti, un mūsu priekšstati par to, kā izskatās intimitāte, var būt ļoti izkropļoti.

Nesaprotot sevi un vienkārši cenšoties būt tādi, kādiem, mūsuprāt, mums vajadzētu būt, mēs varam maskēt savu nedrošību un bailes. Neizprotot sevi līdz galam, Jūs nespēsiet pilnībā būt ievainojams (emocionāli vai seksuāli) ar partneri.

Nr. 5. Esi klātesošs

Vai esat kādreiz pamanījis, cik viegli ir justies pārliecinātam, kad esat atvaļinājumā? Jūs zaudējat ikdienas nedrošību un ļaujat sev būt klātesošam, jautri pavadot laiku un varbūt pat mazliet izklaidējoties ar svešiniekiem? Ceļojuma laikā Jūs, iespējams, kontaktējaties ar cilvēkiem tā, kā parasti ikdienā to nedarītu. Viena no lielākajām lietām, kas jāapzinās, ir tas, cik slinku mūs kā kultūru ir padarījušas tehnoloģijas, un jāapzinās, kādu ietekmi tās atstāj uz tavu iepazīšanās/sociālo dzīvi.

Iespējams, Jums ir neērti vienkārši sasveicināties ar blakus sēdošo jogas nodarbībā, taču Jums nav problēmu uzsākt tiešsaistes flirtu. Daudzējādā ziņā tā ir mūsdienu iepazīšanās problēma. Tāpēc samaziniet laiku, ko pavadāt online, lai pētītu pretējā dzimuma profilus. Veltiet laiku reālām sarunām, vakariņām vai kino apmeklējumiem, tas Jūs padarīs daudz drošāku un turklāt labi pavadīsiet laiku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.