Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sūtījumus piegādās ar elektrovelosipēdu. Pasta centrā “Aizkraukle” atvieglo pastnieku ikdienas darbu.

PRIEKS STRĀDĀT. Pasta centra “Aizkraukle” pastniece Kristīne Briģe ir priecīga par jaunu baucamo un tā aprīkojumu, kas atvieglos ikdienas darbu, kā arī jauno darba tērpu. 

Pasta centrā “Aizkraukle” saņemts viens no “Latvijas pasta” iegādātajiem jaunajiem un modernajiem elektrovelosipēdiem pastniekiem sūtījumu piegāžu nodrošināšanai. Kopumā pasts iegādājies 105 šādus velosipēdus, pie pastniekiem nonākuši pirmie 35, pārējos plānots piegādāt tuvāko nedēļu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno elektrovelosipēdu ražotājs ir Zviedrijas uzņēmums “Monark”, kas ar velosipēdiem nodrošina arī Norvēģijas pasta darbiniekus. Jaunie velosipēdi ir ražoti specifiski tieši “Latvijas pastam”, ņemot vērā iepriekš iesniegto informāciju, lai tie būtu maksimāli izturīgi, kvalitatīvi un ar tiem varētu katru dienu piegādāt sūtījumus.

Pasta centra “Aizkraukle” vadītāja Jugita Paškova pastāstīja, ka jaunais elektrovelosipēds šobrīd piešķirts testēšanai, tomēr ceļa apstākļi nav īpaši piemēroti braukšanai ar riteni, tāpēc pagaidām tas netiek intensīvi izmantots. Aizkraukles pilsētā sūtījumus piegādā divas pastnieces, kuras izmanto riteņsomas vai brauc ar parasto velosipēdu, taču jaunie elektrovelosipēdi ļaus sūtījumus piegādāt ērtāk. Šobrīd dienās, kad ir daudz sūtījumu, pastnieks nevar somā salikt visu, kas jāpiegādā klientiem. Tāpēc ik pa laikam nākas doties pie pasta sūtījumu atbalsta kastes, lai paņemtu kārtējo sūtījumu paku un dotos tālāk. Uz jaunā elektrovelosipēda var novietot trīs kastes, no kurām divas ir slēdzamas. Katrā no tām var ievietot ap 20 kilogramu sūtījumu — avīzes, žurnālus, vēstules. Velosipēds aprīkots ar atbalsta ritenīšiem līdzsvaram, tam ir gaismas lukturi un atstarotāji, lai braucējs būtu pamanāms, saslēdzējs drošībai, mobilā tālruņa turētājs, kā arī ķivere un cepure pastniekam un speciāli cimdi ziemas sezonai, lai braucot nesalst rokas.

Jaunais pastnieku pārvietošanās līdzeklis ar uzlādētu akumulatoru dienā var nobraukt 60 kilometru. Jauno braucamrīku ir ievērojami vieglāk mīt, jo tas ir elektrovelosipēds, kas atvieglo šo funkciju. Velosipēdam ir zems rāmis, lai pastnieks var viegli uzkāpt un nokāpt no tā. Plato un stabilo atbalsta kāju ir ļoti ērti nolaist un pacelt — velosipēds var “pats” stāvēt, un to nav nepieciešams kaut kur speciāli atbalstīt. Velosipēdos ir iemontēta GPS jeb globālās pozicionēšanās sistēma, kas ļauj attālināti redzēt velosipēda atrašanās vietu, kā arī ieraksta pārvietošanās maršrutu.

Aizkraukles pastniece Kristīne Briģe pastāstīja, ka “Latvijas pasts” nodrošinājis arī ērtu darba tērpu gan ziemai, gan vasarai. Ir siltas ziemas jakas, ūdensnecaurlaidīgi zābaki, kas jau pārbaudīti, dodoties ikdienas darba gaitās. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.