Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Sunākste ir mūsu mājas, un par tām jārūpējas ikvienam”

MĀJAS KAFEJNĪCU DIENU PASĀKUMS Sunākstē šogad iegadījās ar skulpturālā ansambļa “Gaismas vārti” atklāšanu. Abi pasākumi bija plaši apmeklēti, un Sunākstes vārds plaši izskanējis Latvijā. Māras Jubertes-Vītolas foto

Aizvadīts spraigs, pozitīvām emocijām pārbagāts un gandarījuma pilns posms mūsu — Sunākstes pagasta iedzīvotāju — dzīvē, kur lielu ieguldījumu devis ikviens Sunākstes kopienas iedzīvotāju biedrībai “Saules aka” piederīgais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai realizētu kopienai nozīmīgu jautājumu risināšanu un aktivitāšu realizēšanu, bija jāiegūst juridisks statuss, tāpēc biedrības “Saules aka” nodibināšana šī gada pavasarī bija nākamais solis aktīvo sunākstiešu rosībā.

Kā nozīmīgākais šī gada biedrības veikums jāmin pasākuma “Dziedāšanas svētkiem Sunākstē — 150” organizēšana. Atbalsts gūts Sēlijas kultūras programmā, un šī projekta mērķis bija sarīkot Dziedāšanas svētkus Sunākstē, tādējādi atdzīvināt un godināt vēsturisko notikumu un Sunākstes kā Sēlijas vēsturiskās zemes daļas kultūrvēsturisko mantojumu, apliecinot Sēlijas kultūras daudzveidību un tradīcijas.

Mūsu cerētie rezultāti, ka Dziedāšanas svētki atstās neaizmirstamu, pozitīvi emocionālu saviļņojumu ikviena dalībnieka un apmeklētāja atmiņās, dos nenovērtējamu, ilgtspējīgu ieguldījumu šīs mazās, apdzīvotās vietas atpazīstamībā un popularizēšanā, svētku pasākumi būs bez maksas, tos būs apmeklējušas visas iedzīvotāju sociālās grupas un fotogrāfiju kolekcija kalpos par dziedāšanas tradīciju vēsturisku liecību ne tikai vietējā mērogā, bet arī vietējās un nacionālās identitātes saglabāšanā mūsdienu kultūrvidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rakstot projektu, kā tautā saka: mums pat sapņos nerādījās, ka iznākums būs tik iespaidīgs. Tikai veiksmīga sadarbība starp svētku organizēšanā iesaistītajām pusēm deva skaistu rezultātu.

Biedrība “Saules aka” saulainā pateicībā par kopābūšanu — Eduardam Grāvītim, Aizkraukles novadam, Aizkraukles novada Kultūras pārvaldei, Jaunjelgavas kultūras centram, Sunākstes pagasta pakalpojumu centram, Sunākstes Baltajai baznīcai, Sunākstes pagasta bibliotēkai un Sunākstes saieta namam.

Biedrības radošā komanda no sirds darīja visu, lai svētki būtu skaisti!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicamies par finansiālu atbalstu Sēlijas kultūras programmai un finansiālu sadarbību Aizkraukles novada pašvaldībai, Aizkraukles novada Kultūras pārvaldei un Sunākstes saieta namam.

Ne mazāk nozīmīgs, Sunākstes vārdu cildinošs pasākums bija “Mājas kafejnīcu dienas 2023” — “Pietura Sunākste”. Jau otro gadu piedalāmies šajā interesantajā pasākumā sadarbībā ar Sunākstes saieta namu, bibliotēku un pakalpojumu centru. Šogad jau jaundibinātās Sunākstes kopienas aktīvo iedzīvotāju biedrības “Saules aka” zīmē. Tas ir tik aizkustinoši, ar kādu atdevi un degsmi ikviens, kurš tika uzrunāts, ķērās pie darbiem, pienākumiem un visa, kas bija nepieciešams, lai arī šogad diena būtu izdevusies! Ja dara no sirds, tad nevar neizdoties, tomēr bez darba pats nekas no sevis nerodas. Tā ir vienreizēja iespēja vēlreiz pārliecināties, ka vienam tas nav pa spēkam, ka vienotā solī, viens otru atbalstot un sniedzot palīdzīgu roku, darbiņš neliekas tik grūts. Mums vienmēr laika ir par maz, pat savās ikdienas gaitās, tāpēc visu cieņu ikvienam, kas iesaistījās, iedegās un paveica, ziedoja un guva. Dodot iegūstam milzīgu prieku un gandarījumu, ka kopā mēs varam!

Šī diena šogad jauši vai nejauši sakrita ar tik nozīmīgu notikumu kā akadēmiķim Jānim Stradiņam, Gothardam Frīdriham Stenderam un apgaismībai veltītā skulpturālā ansambļa “Gaismas vārti” svinīgo atklāšanu pie Sunākstes Baltās baznīcas, kas bija dubultsvētki ikvienam apmeklētājam. Pateicamies “Stendera biedrībai” un koru dalībniekiem, ka izvēlējāties pusdienot mūsu kafejnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mēs Sunākstē arī turpmāk veicināsim kopienas aktīvu iesaistīšanos pagasta dzīvē un norisēs. Jau 19. septembrī Daina Alužāne un Ieva Jātniece bija klāt ar otro projektu koprakstīšanas darbnīcu, lai palīdzētu izprast un saskatīt Sabiedrības integrācijas fonda izsludinātā konkursa nevalstiskajām organizācijām sniegtās iespējas.

Autores: Ramona Ukrina un Vineta Lavrenoviča

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.