Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sunākstē apzina savus pastniekus

KOLEKCIJAS ĪPAŠNIECE. Inta Čukure stāsta par pasta aploksnēm un to īpašo vērtību.

Sunākstes saieta namā notika Jaunjelgavas apvienības senioru un pagasta iedzīvotāju atpūtas pēcpusdiena “Svētki Mūsmājās”. Pasākuma viesi bija no Daudzeses, Staburaga, Sunākstes, Sērenes un Skrīveriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Svētki Mūsmājās” bija aizsākums Sunākstē jau par vēsturi kļuvušam arodam un to veicēju — vietējo pastnieku — apzināšanai. Sunākstes saieta nama vadītājas Vinetas Lavrenovičas aizsāktā iniciatīva sasaucās ar viena no pasākuma viesu — daudzesieša Edvarda Lavrinoviča kolekciju — pasta vēstures izstādi, kuru saieta namā atklāja šajā dienā.

Vineta Lavrenoviča teic, ka viņas vēlme ir celt saulītē šos cilvēkus un to, cik svarīgs ir viņu darbs. Pastnieki bija ne tikai praktiska darba darītāji, bet arī pozitīva emocionālā noskaņojuma uzturētāji, kurus katrā mājā gaidīja, bieži vien ar tēju un kādu cienastu.

Pēc tam, kad Sunākstē likvidēts pasts, vēlāk noņemta vienīgā pasta kastīte, viņa ķērusies pie šīs vēstures daļas — vietējo pastnieku apzināšanas. Līdz pasākumam viņai izdevies uzzināt ap 30 cilvēku vārdu, bet klātesošie koncerta apmeklētāji sarakstu papildināja ar vēl vismaz 10 bijušo Sunākstes pasta nodaļas darbinieku vārdiem. Viena no zināmajām senākajām šajā sarakstā ir Solomeja Mauriņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inta Čukure, bijusī pastniece, sakrājusi simtiem aplokšņu, uz kurām lasāmi adresāti un vēstuļu nosūtītāji. Visas aploksnes ir no viņas ģimenes personīgās sarakstes, un vecākā no aploksnēm datēta ar 60. gadu vidu. Inta Čukure teic, ka papildu vērtība ir uz aploksnēm saglabātie viņas ģimenes vai pazīstamu cilvēku rokraksti. Savukārt Edvards Lavrinovičs atgādināja, ka šādam pamatīgam aplokšņu apkopojumam ir arī liela vērtība no kolekcionāriem.

Pasākumā spēlēja un dziedāja Beāte Meldere un Māris Trankalis, kā arī sunākstiešu ansamblis “Laimīgais gadījums”. Dejoja Skrīveru dāmu kolektīvs “Aiva”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.